"היו בטוחים שמדובר בפיגוע" תושב רחובות נכווה ברגלו כתוצאה מפיצוץ הסוללה באופניו החשמליים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אייזיק קליין תושב רחובות בן 84 נכווה ברגליו (דרגה 2 ו – 3) מפיצוץ סוללה אופניו החשמליים הצוות הרפואי במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי קפלן מעניק לו טיפול מורכב וממושך בכוויות. קליין: ״מיד לאחר הפיצוץ היו בטוחים שמדובר בפיגוע חבלני. אישה צעקה 'מחבל מתאבד' ומישהו ניגש עם אקדח שלוף עד שהבין שמדובר בתאונה ועזר לכבות את האש״

אייזיק קליין (84), תושב רחובות, אב לשני ילדים, סב ל 5 נכדים וסבא רבא ל 2 נינים (האחרון שבהם נולד ארבעה ימים לאחר התאונה), רוכב מגיל 18 עד 30 ק"מ בכל יום. לתאונה הזו הוא לא ציפה מעולם: לפני כשבוע, דקות ספורות לאחר שהחליף סוללה באופניו והחל בנסיעה, התפוצצה הסוללה בחוזקה במהלך רכיבת מבחן ושתי רגליו בערו מהאש המתלקחת. הוא הובהל למחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי קפלן, בניהולה של ד"ר דנה אגוזי, עם כוויות מפושטות בדרגה 2 ו – 3 ברגליו וכאבים קשים, ואושפז לטיפול ממושך ומורכב בכוויות. יכול ויצטרך טיפול ניתוחי בהמשך.

אייזיק רוכב שנים רבות על אופניים קילומטרים רבים השכם בבוקר כדרך חיים ואף היה רוכב לעבודה מרחובות ליבנה למרות שיש ברשותו רישיון נהיגה ורכב. הוא עבר בשנים האחרונות מאופני ספורט לאופניים חשמליים כך שיקלו עליו בנסיעה. "הייתי צריך להחליף סוללה באופניים וחיברו לי בחנות סוללה חדשה מסוג 15 וולט", הוא מתאר. "נסעתי לנסיעת מבחן וכ – 20 דקות לאחר הנסיעה היה פיצוץ אדיר והמכנסיים שלי נדלקו מהאש הבוערת. הייתי כמו לפיד בוער. מיד לאחר הפיצוץ היו בטוחים שמדובר בפיגוע חבלני. אישה צעקה 'מחבל מתאבד' כי עפו חלקים מהסוללה ומישהו ניגש אליי עם אקדח שלוף עד שהבין שמדובר בתאונה ועזר לי. הוא גלגל אותי על המדרכה כדי לכבות את האש. הייתי בהלם טוטלי", מספר אייזיק. "הביאו אותי לקפלן וכאן כבר הצוות הרפואי הרגיע את הכאבים החזקים והעניק לי טיפול רפואי מסור ואנ רוצה להודות לו על כך".

אייזיק עם צוות המחלקה לכירורגיה פלסטית, קפלן

ד"ר דנה אגוזי, מנהלת המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי קפלן,* אמרה כי אייזיק הגיע עם כוויות עמוקות בדרגה שניה וחלקה שלישית שגרמו לכאבים חזקים ומגבלה בתנועה בחלק האחורי של שתי הרגליים בכ- 10% משטח הגוף. "מיד עם הגיעו לחדר המיון ביצענו טיפול של נוגדי כאב, חבישות מתקדמות שאין צריך להחליפן מדיי יום ותזונה מועשרת בחלבונים. לאחר מכן הוא החל לעבור טיפולי פיזיותרפיה הפעלתית כדי ליישר את הברך והקרסול ולהגדיל את טווחי התנועה. הוא יהיה מאושפז בקפלן אשפוז ממושך ויכול ויצטרך בהמשך טיפול ניתוחי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *