היכן הבניין היפה בעיר?

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

היכן הבניין היפה בעיר?

(בתמונה הראשית- הבנין ברחוב פרוג 4)

מבנה המגורים שברחוב פרוג 4 הוא הבניין היפה ביותר בעיר לשנה זו מבנה המגורים ברחוב גולדין 11 הגיע למקום השני, ובמקום השלישי- מבנה מגורים ברחוב אלקלעי 7– אלה הם הבניינים היפים ביותר ברחובות לשנת 2022, על פי קביעת צוות השיפוט מטעם עיריית רחובות בתחרות "הבניין היפה בעיר". בתחרות נבחר זוכה נוסף בקטגורית הלובי והגינון – בניין ברחוב בתיה מקוב 24

 

ראש העיר, רחמים מלול: " אני גאה במהפכת הפיתוח שהעיר עברה בעשור האחרון, ושמח על כך שרמת הבניה גבוהה ויפה- לטובת כולנו תחרות הבניין היפה בעיר מאפשרת לנו לשמור על סטנדרט בנייה גבוה, אסתטי ואיכותי למען התושבות והתושבים ".

תחרות הבניין היפה נערכת מידי שנה ע"י עיריית רחובות באמצעות לשכת ראש העיר ומנהל ההנדסה, במטרה לעודד מצוינות בבנייה בעיר רחובות, תוך חיזוק מדיניות פיתוח בר-קיימא.

לפני מספר חודשים נפתחה תחרות "הבניין היפה ביותר" ויזמים, אדריכלים וקבלנים שונים הגישו לתחרות בניינים שסיימו לבנות בעיר בשנה האחרונה. צוות השיפוט של התחרות בחר זוכים בשתי קטגוריות: בניין המגורים היפה ביותר (מקום ראשון, שני ושלישי) וקטגוריית הלובי והגינון היפים ביותר.

בראש הצוות עמד ראש העיר ומחזיק תיק ההנדסה רחמים מלול, והיו חברים בו מהנדסת העיר, דלית הראל, עו"ד יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר, שגיא תמרי, מנהל אגף תכנון ורישוי, ניסים מחבוש, מנהל אגף פיקוח על הבניה, אפרת דסקלו, מנהלת אגף גנים ונוף. לאחר בחינה מדוקדקת של הפרויקטים שהוצגו בפניו, בחר הצוות את הזוכים הבאים:

הזוכים בקטגוריית הבניין היפה ביותר:
במקום הראשון: בנין מגורים ברחוב פרוג 4
נבנה ע"י סלבין בניין והשקעות בע"מ באמצעות שחר סלבין
תוכנן על ידי האדריכלית דליה לפידות והאדריכלית חן עופר אזולאי ממשרד חן ואדר אדריכלים.

המקום השני- בנין ברחוב גולדין

במקום השני: בנין מגורים ברחוב גולדין 11
נבנה ע"י היזם אברהם רוטמן ושות' באמצעות יענקלה רוטמן תוכנן על ידי האדריכלית דליה לפידות.

מקום שלישי רחוב אלקלעי

במקום השלישי: מבנה מגורים ברח' אלקלעי 7
נבנה ע"י היזם קבוצת עדי- באמצעות עזרא יהודה
תוכנן ע"י אשכנזי אדריכלים.

הבנין ברחוב מקוב לובי במקום הראשון

הזוכה בקטגוריית הלובי היפה ביותר:
מבנה מגורים ברחוב בתיה מקוב 24
נבנה ע"י ירון גדסי, באמצעות יניב גדסי
תוכנן ע"י אשכנזי אדריכלים.

ראש העיר, רחמים מלול: "תחרות הבניין היפה בעיר מאפשרת לנו לשמור על סטנדרט בנייה גבוה, אסתטי ואיכותי למען התושבות והתושבים. אני גאה במהפכת הפיתוח שהעיר עברה בעשור האחרון, ושמח על כך שרמת הבניה גבוהה ויפה- לטובת כולנו. אנו מברכים על ההשקעה הניכרת של יזמים בחזות הבניינים, במבואה ובפיתוח הסביבתי ".

מהנדסת העיר, דלית הראל: "התחרות מביאה כל שנה את טובי המתכננים והבונים לקדמת הבמה ומזכה אותם בפרס על בניינים יפים ואיכותיים בעיר. המדע כבר מוכיח ומאשר שהסביבה האדריכלית בכוחה להשפיע על מצב הרוח ורווחת הנפש של האדם. אני גאה בתוצאות התחרות השנה . רמת המצוינות מעולה, הבניה איכותית, תשומת הלב לתכנון מרבית, חומרי הגמר משובחים והאסתטיקה נפלאה. בסופו של דבר ההבנה כי התרומה אינה רק לאלה שרכשו את הנכס אלא לכלל תושבי העיר".

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: