"הילד הכותב": יהונתן גפן התארח בספרייה העירונית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

גפן כדרכו סיכם את מהותו באוטוביוגרפיה מעוררת השראה בתהליכים האישיים והספרותיים שהשפיעו עליו במרוצת השנים. לוי בן ישי "יהונתן גפן כבר בן 70 אבל נשאר הילד הנצחי שמדבר בקול את מה שאחרים אולי לא מעזים לומר"

"שיר אהבה זה הכי קרוב/ שאני יכול להגיע/ לנשים שאוהבות אותי": יהונתן גפן התארח ביום חמישי שעבר, 26.6 בסדרת "קוראים בקפה" של הספריה המרכזית ע"ש מאירהוף ומילא את האולם עד אפס מקום בקהל מעריצים, מכל הגילאים.

סיגל לוי בן ישי, מנהלת רשת חוויות בספריות: " גפן הוא משורר, מחזאי, סופר, פזמונאי, ומתרגם, הקריא משיריו, ובעיקר חלק עם הצופים את הראיה החדה והביקורתית על עצמו בעיקר, אבל גם על העולם, על הסמארטפונים שכובשים בסערה כל חלקה טובה, על מה זאת אהבה, ומתי כבר לא תהיה יותר מלחמה, כפי שאמר במופע 'לגברים היוצאים למלחמה/ אני מחבר המנון ניצחון/ ואם הם יפסידו מוכנה אצלי קינה'. יהונתן גפן כבר בן 70 אבל נשאר הילד הנצחי שמדבר בקול את מה שאחרים אולי לא מעזים לומר, אולי אפילו לא מעזים לחשוב.

"הקהל שתה בצימאון את דבריו של יהונתן גפן, צחק בקול ולפעמים מחה דמעה ונהנה מאוד משירתה של הזמרת שאיתו ורד פיקר. כשבחרנו אותו לסדרה ידענו שהוא אהוב אבל לא תיארנו לעצמנו עד כמה ולמעשה כל הכרטיסים נמכרו תוך יומיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *