היסטוריה: מישל קטקוב מרחובות אלופת אירופה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תלמידת כיתת ח' בקריית החינוך דה שליט זכתה במקום הראשון באליפות אירופה בשחמט לנערות עד גיל 15.
מישל קטקוב, בת 14 מרחובות, זכתה אמש (שני) במקום הראשון באליפות אירופה בשחמט לנערות עד גיל 15 שהתקיימה במונטנגרו. קטקוב ,המריאה למדינה מחבל הבלקן לאחר שזכתה בתחילת השנה באליפות​ ישראל ונבחרה לייצג את ישראל בתחרות היוקרתית במהלכה היו תשעה סיבובים של משחקים,כאשר כל אחד מהם נמשך כ-5 שעות בממוצע. בתחילה רשמה קטקוב ניצחון והפסד ושלושה משחקים שהסתיימו בשוויון .
ביום החופשי של התחרות היא שאבה המון עידוד מסביב ובעיקר רצתה בסך הכל לסיים כל משחק בניצחון והתייחסה לכל משחק בגופו מבלי לחשוב הלאה.בסוף ,החשיבה היצירתית השתלמה לה והיא קטפה את התואר הנכסף עצם הזכייה ,הביאה המון כבוד לעיר רחובות בפרט ולמדינת ישראל בכלל.
אני מאוד גאה", אמרה התלמידה מכיתה ח' בקרית החינוך על שם דה-שליט כמה שניות אחרי הזכייה. "לקחת מקום ראשון גם בארץ ובאליפות אירופה בשחמט ,זה תמיד היה חלום חיי. ההישג הזה כשלעצמו חשוב לי מאוד והוא מגיע לאחר תקופה ארוכה של השקעה".לאחר שהתבשרה שהיא זו שתייצג את המדינה באליפות אירופה היא החלה להתאמן בשעות הערב עם מאמנה אלכסנדר מיכלבסקי ,כדי להכיר ולהתכונן לקראת המפגשים מול יריביה ולשם כך השתתפה במספר לא מבוטל של תחרויות בארץ ובמקביל העלתה
את מס' האימונים השבועיים.
בזמן שחבריה לספסל הלימודים יצאו לחופש הגדול, היא גם תעשה זאת. אבל,היא לא תהיה בבית הספר על מנת לקבל את התעודה.דבר שיכול במקצת להעיב על החגיגה .יחד עם זאת היא עדיין חושבת שזה היה שווה את זה,לדבריה.
צריך להבין כי לא מדובר בענף פופולרי הזוכה לתקציב גבוה מצד רשויות הספורט והמדינה .בעוד ענף השחמט בארץ ממשיך להגיע להישגים מרשימים ששמים את ישראל על המפה הבינלאומית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *