הישגים מרשימים לתלמידי דה שליט באולימפיאדה האסייתית בפיזיקה: מדלית ארד וצל"ש

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הישג מרשים לתלמידי קרית החינוך דה שליט רחובות  באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה, אשר התקיימה במהלך השבוע האחרון בויאטנם.אלון שראל – מדלית ארד ועומר בצרי צל"ש.

הישג מרשים למדינת ישראל באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה, אשר התקיימה במהלך השבוע האחרון בויאטנם: כל חברי נבחרת ישראל בפיזיקה הגיעו להישגים וקטפו 4 מדליות- מדלית כסף ו- 3 מדליות ארד ו- 4 צל"שים.

חברי הנבחרת שייצגו את מדינת ישראל באולימפיאדה הם:
אביב טילינגר (ביה"ס הדמוקרטי ע"ש יעקב חזן, כוכב יאיר)- מדלית כסף
יונתן הדס (ביה"ס פנחס איילון, חולון)- מדלית ארד
אייל וולך (ביה"ס מוסינזון, הוד השרון)- מדלית ארד
אלון שראל (ביה"ס דה שליט, רחובות)- מדלית ארד
ליבי לובוביץ (ביה"ס ליאו בק, חיפה)- צל"ש
ערן מן (ביה"ס מקיף צפית כפר מנחם, מושב לכיש)- צל"ש
עומרי רבד (ביה"ס מקיף צפית כפר מנחם, מושב לכיש)- צל"ש
עומר בצרי (ביה"ס דה שליט, רחובות)- צל"ש

האולימפיאדה האסייתית לפיזיקה מתקיימת משנת 2000 ומדינת ישראל מתחרה במסגרת זאת החל משנת 2001. השנה התקיימה האולימפיאדה האסייתית בויאטנם והשתתפו בה 188 תלמידים מ 25 מדינות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות השונות במסגרת מיזם משותף שהחל השנה (תשע"ח). נבחרת התלמידים שהשתתפו באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה הוכשרה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע שבאוניברסיטת בן גוריון בנגב בראשות מאמן הנבחרת, ד"ר אלי רז ובניהול צוות מרכז חוסידמן.

שר החינוך נפתלי בנט: "ישראל ממשיכה את הזינוק במתמטיקה ובמדעים. בשלוש השנים האחרונות שמנו דגש משמעותי על עידוד למצויינות במקצועות הפיזיקה, הכימיה, מדעי המחשב והמתמטיקה. היום אנחנו רואים את הפירות הראשונים. ההישגים המרשימים של הנבחרת שלנו לאולימפיאדת הפיזיקה, הם תוצאה של מאמץ והתמדה של חברי הנבחרת, יחד עם ההכשרה המקצועית שהם מקבלים מטובי המורים והמוחות של מדינת ישראל. אני מברך את חברי הנבחרת שהביאו כבוד גדול למדינת ישראל וגאווה למערכת החינוך שלנו. המשיכו כך, התמידו והצליחו"

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "התלמידות והתלמידים שלנו מביאים למדינת ישראל גאווה גדולה ושמים את ישראל על מפת המדינות המובילות. האתגר הגדול והאמיתי שלנו הוא להבטיח שכל תלמיד ותלמידה יזכו לכלים האיכותיים ביותר במטרה למצות את הפוטנציאל האישי שלהם. אני משוכנע שתלמידים אלה יגיעו בעתיד להישגים משמעותיים ופורצי דרך שהחברה הישראלית תוכל להתברך בהם".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ישראל ממשיכה לחזק את מעמדה כמובילה בתחומי המדעים, והמדליות שתלמידנו קטפו באסיה הן הוכחה נוספת לכך. מערכת החינוך הציבה את חיזוק המדעים והמצוינות בין יעדיה המרכזיים, בדגש על חיזוק כל שכבות האוכלוסייה, ונמשיך לפתח תכניות מערכתיות בנושא זה. מערכת החינוך מברכת את הזוכים, מצטייני הפיזיקה, גאה בהם ומאחלת להם הצלחה".

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד: "אני מברך על ההישגים המרשימים של נבחרת ישראל בפיזיקה ונרגש מהיכולות הגבוהות שמפגינים תלמידי ישראל למול תלמידים מכל העולם. החל מהשנה מרכז מדעני העתיד הוא שותף מלא של משרד החינוך בהכשרה של תלמידות ותלמידים לקראת השתתפותם באולימפיאדות במדעים. שותפות זו נועדה להעניק לתלמידים המצטיינים שלנו את ההכשרה ברמה הגבוהה ביותר ואת הכלים האיכותיים ביותר, שיסייעו להם להמשיך לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים".

נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' רבקה כרמי: "מרכז חוסידמן ואוניברסיטת בן גוריון גאים בתלמידי הנבחרת ובהישגיהם. המרכז זכה השנה בכבוד להוביל את הנבחרת ויחד עם המאמן שלה וצוות המדריכים המצוין אנו משקיעים בנבחרת ובתלמידים ומכוונים אותם למימוש יכולותיהם ולהצלחות גדולות. הזכייה הינה תוצאה של השקעה רבה של התלמידים והצוות והיכולות והמסירות של כל המעורבים בעשייה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *