הכל עובר חביבי

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פנקס החיסונים הישראלי – עובר למחשב: בקרוב כל החיסונים שתקבלו, כולל אלה בטיפות החלב, בצה"ל ומרפאות המטיילים, יהיו ממוחשבים ולכולכם תהיה גישה מלאה לכל החיסונים שקיבלתם, מהילדות ועד הגיל השלישי

במסגרת מיזם של משרד הבריאות תתאפשר לכל אזרח גישה למידע ממוחשב על אודות כל החיסונים שהוא קיבל במהלך חייו. פנקס החיסונים המסורתי יישאר בינתיים – לצורך גיבוי. כך מפרסם הכתב הרפואי של ynet ד"ר איתי גל .
זה כמה חודשים עובדים במשרד הבריאות על מיזם ארצי למחשוב תיעודי החיסונים, שבעזרתו יהיה אפשר לאתר בקלות את מועד קבלת החיסון ולקבל פלט ממוחשב של כל החיסונים שקיבל כל אחד מאיתנו במהלך חייו. בשנים האחרונות החלו בתחנות טיפת חלב לתעד במחשב כל חיסון שתינוק מקבל, זאת במקביל לתיעוד בפנקס הכחול המסורתי שמלווה כל ילד מהלידה.
המאגר הממוחשב הלאומי יכלול, כאמור, את החיסונים הניתנים בתחנות טיפת חלב של משרד הבריאות וקופות החולים, את החיסונים הניתנים בבתי הספר, את החיסונים הניתנים בלשכות הבריאות של משרד הבריאות וחיסונים נוספים הניתנים במרפאות קופות החולים, כמו חיסון אנטי-טטנוס או חיסוני נשים בהריון.

אבל אל תיפרדו עדיין מהפנקס הכחול: הוא ימשיך ללוות אתכם, והחיסונים – בעיקר אלה שניתנים לתינוקות ולילדים – יירשמו ידנית גם בו, לצורך גיבוי ובמקרים שבהם מדינות בחו"ל ידרשו את הצגתו.. מיזם החיסונים הוא חלק ממהלך "התיק הרפואי הממוחשב" שמוביל משרד הבריאות בשנים האחרונות. כבר היום מופעלת בכל קופות החולים ובתי החולים מערכת ה"אופק", שמאפשרת לצוותים הרפואיים לעיין בתיק הרפואי של כל מטופל ולצפות במידע שכולל תוצאות של בדיקות מעבדה והדמיה, סיכומי ביקורים ואבחנות.
במשרד הבריאות מבהירים שהתיק הרפואי הממוחשב יכלול מספר שכבות אבטחה, והגישה אליו תתאפשר רק לרופאים והרופאות שמטפלים בכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *