fbpx

הכנת ייפוי כוח מתמשך עם עורך דין ברחובות דרור הראל ושות’

חדשות רחובות - עו"ד דרור הראל - רחובות ניוז
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

הכנת ייפוי כוח מתמשך עם עורך דין ברחובות, דרור הראל ושות’

חדשנות לא חייבת להיות רק בקשר לטכנולוגיה. לעיתים חדשנות נוצרת גם בתחום החוק והמשפט והשפעתו של חוק כמובן ניכרת על כלל האזרחים במדינה.
דוגמה מצוינת לחדשנות מסוג זה הנו תיקון מספר 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות אשר הביא לעולם כלי משפטי חדש בצורת מסמך בעל ערך רב שנקרא “ייפוי כוח מתמשך”.
ייפוי כוח מתמשך מתאים לכל אדם ובכל גיל אולם רק עורך דין ייפוי כוח מתמשך אשר עבר הסמכה מיוחדת לכך יכול לערוך מסמך זה עבורנו.
הסיבה לפיתוח מסמך זה, קמה מתוך ההבנה שבעוד שכל אחד מאתנו מקבל בעצמו החלטות אשר משפיעות על חייו, יש לעשות את המקסימום בכדי לשמר מצב זה גם כאשר אדם מאבד את כשירותו המשפטית מחמת מחלה, פציעה או תאונה והחוק כבר לא מאפשר לו לקבל החלטות בעצמו בקשר אליו.
אפוטרופוס אחראי על עניינים חשובים וקריטיים במיוחד וביניהם החלטות רפואיות, החלטות על עניינים אישיים והחלטות על רכוש, ולכן המחוקק בכנסת החליט שלכל אדם בישראל תהיה הזכות להחליט מבעוד מועד, מי הוא האדם עליו הוא סומך לקבל החלטות בתחומים כה משמעותיים ורגישים בחייו.

כיצד מאבדים כשירות משפטית? לצערנו איש לא יכול לחזות מה צופן לו העתיד. תאונת דרכים קשה ניתן לעבור בכל גיל. פציעה או נכות יכולים להיגרם בבית, בעבודה או בטיול. מחלות קשות אומנם פוקדות בד”כ רק בגילאים מבוגרים מאוד כגון דמנציה, אלצהיימר וניוון שרירים אבל יש גם מצבים רפואיים פתאומיים כמו שבץ או התקף לב
שיכולים להפתיע גם בגילאים צעירים הרבה יותר, ולדאבון הלב היד עוד נטויה.

כך לדוגמה, אדם שלפתע נפצע או התפתחה אצלו מחלה שגורם רפואי החליט שאינו כשיר עוד מבחינה משפטית, לא יוכל לקבל החלטות כספיות בקשר לחשבון הבנק שלו, לחסכונות ולנכסים שלו. באופן טבעי, ההחלטות בנושאים אלו יועברו לקרובים אלינו, אם זה בן/בת זוג או הילדים ואולם, יתכן שאחד מהם אינו מתאים למשימה זו ובעצן יש לנו העדפה ברורה מי בדיוק מהקרובים אלינו ביותר יהיה דווקא זה שיטפל בעניינים הכספיים שלנו. מדובר בנושא רגיש מאוד. ניהול לא אחראי או אמין יכול להוביל לאיבוד חסכונות רבים ולחוסר יכולת להמשיך לקבל טיפול רפואי מיטבי להמשך החיים.

דוגמה נוספת הנה כמובן העניינים הרפואיים שיהיו קשורים אלינו כאשר לא נוכל לקבל החלטות בעצמנו. על מי בדיוק מבני המשפחה שלנו אנו כה סומכים שיקבלו את ההחלטות הכי טובות עבורנו? איזה טיפולים רפואיים לאשר לצוות הרפואי לתת לנו ובאילו תנאים? זה יכול להיות אחד הבנים או אחת הבנות, אבל רק כל עוד אנו בעלי כשרות משפטית, ביכולתנו לקבוע את זהותו על פי צו ליבנו ואמונתנו שהוא המתאים לכך ביותר.
אחרת, אחרים יקבלו החלטות עבורנו.

הפתרון עריכת מסמך ייפוי מתמשך
מדובר במסמך משפטי רשמי שלצורך הכנתו מקבלים ייעוץ משפטי מעורך דין לייפוי כוח מתמשך ולאחר החתימות עליו הוא מופקד למשמורת גם במשרדו של עורך הדין וגם במשרדי האפוטרופוס הכללי שבמשרד המשפטים כראיה לקיומו.
ייפוי הכוח מכיל הנחיות ברורות מי בדיוק מקרובנו יהיה אחראי על ענייניו האישיים, הרפואיים והכספיים. ניתן למנות את אותו האדם לשלושת הנושאים, אדם שונה לכל נושא או אפילו שני אנשים שיקבלו החלטות במשותף.

לפני קיומו של ייפוי הכוח המתמשך, על קרובי המשפחה של האדם שכשרותו המשפטית נפסלה, היה נטל כבד להיות מפוקחים ע”י בית המשפט והאפוטרופוס הכללי, להגיש דוחות ולבקש אישור מראש לפני פעולות רבות כמו בעת מצבי חירום רפואיים לצורך העניין, כאשר אותו האדם שמונה להיות אפוטרופוס אינו בקיא, מעוניין או מסוגל לטפל בענייניו של האדם עליו הוא מונה כאפוטרופוס.

השינוי שמביא עמו ייפוי הכוח המתמשך מאפשר לכל אדם להיערך מראש לעתיד ולהסכים מראש עם קרובי משפחתו מה יהיה תפקידו של כל אחד מהם בעבורו.

כיצד מכינים את ייפוי הכוח המתמשך?

הממנה מחליט על אילו עניינים הוא ירצה שמיופה הכוח מטעמו יהיה אחראי – העניינים הרכושיים, האישיים, הרפואיים או רק חלק מהם ואז עורך הדין מנסח את תוכן המסמך והצדדים חותמים עליו בפני עורך דין אשר מאמת את חתימתם.
הנושאים שכוללים במסמך נערכים ונקבעים לאחר קבלת ייעוץ מקצועי אישי מעורך הדין המטפל הם זהות מיופיי הכוח, פירוט הנושאים שיהיו בסמכותם של מיופי הכוח, הנחיות מקדימות שהמייפה רוצה לכלול במסמך, תנאים לכניסה לתוקף של המסמך ושל פקיעתו

הוודאות שמעניק לנו ייפוי הכוח המתמשך

הכנת מסמך ייפוי כוח מתמשך לעצמנו, מעניקה לנו ודאות ושקט נפשי רב.
הידיעה שדאגנו לטפל בעתידנו ולהעמיד פתרונות פרקטיים לאתגרים ככל שיבואו, מסייע לתחושת ביטחון כללית ולכך שלבני משפחתנו האהובים יהיו הוראות וכללים מסודרים כיצד לנהוג בנו במקרה שיהיה בכך צורך.

עורך דין ברחובות דרור הראל מוסמך ייפוי כוח מתמשך

לא מספיק להיות עורך דין בכדי לטפל עבור לקוחות בהכנת ייפוי כוח מתמשך ברחובות. רק עורכי דין שנרשמו במיוחד והשתתפו בהסמכה מיוחדת בת שלושה ימים מטעם האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים מקבלים תעודת הסמכה מיוחדת שמאפשרת להם לגשת למערכת ממוחשבת שבה מתנהל הנושא.
עו”ד ברחובות דרור הראל מוסמך לייעץ ולערוך ייפוי כוח מתמשך והעבודה מתבצעת במשרד או ככל שמצבו הרפואי של הלקוח אינו מאפשר לו לצאת מביתו, קיימת אפשרות לבצע את הפעולות בבית הלקוח.

צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני או לקביעת פגישה 08-6384080

(תוכן שיווקי)

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: