הלכה הגינה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תושבי שכונת אחוזת הנשיא ברחובות גילו יום אחד כי גינת הכלבים בשכוןנה תבוטל לטובת מבנה ציבורי . העירייה: בשכונה קיים מחסור גדול בשטחי ציבור. מתוך התחשבות בתושבים תישאר גינת הכלבים במקום עד אשר יוחלט בעתיד לבנות מבנה ציבור במקום אשר לא יעלה על 3 קומות
מה יעלה בגורלה של גינת הכלבים בשכונת אחוזת הנשיא ברחובות? ,זו השאלה המעסיקה בימים אלו את תושבי השכונה בצפון העיר .זאת לאחר כי במקום הוצב שלט כי בכוונת העירייה להרוס את הגינה ברח' הכרמל 42 ע"י שינוי יעד הקרקע משטח טכני לשטח חום ולהקיים מבנה ציבורי בן 5 קומות.שנכון לרגע זה הוא בגדר נעלם.
בעקבות כך התאגדו חלק עיקרי מתושבי השכונה על התנגדות עקרונית לבניין ציבור כלשהוא תוך עמידה על השארת גן הכלבים על מקומו. כהכנה להתנגדות פורסמו עצומות לחתימה שנאספו לאחרונה. על ההתנגדות רשומים 13 ועדים של בתים משותפים והקוטג'ים הוותיקים והחדשים.
תושבי השכונה טוענים להיעדר שקיפות מצד העירייה בנוגע לזהות המבנה בנוסף יש לציין, כי התנהלות זו מצד העירייה לטענת וועד השכונה נעשית לא רק תוך התעלמות מוחלטת מצרכיי השכונה הישירים אלא אף מצרכיה העקיפים.
"תכנית העירייה אינה חושפת בפניי תושבי השכונה מה בכוונתה להקים בשטח המדובר, ומשכך ככל ותוכנית העירייה תאושר, גורל השטח הציבורי האחרון בשכונה יהא בידיי העירייה ויקבע על פי רצונה, בין אם תחליט להקים מוסד קהילתי זה או אחר, או מבנה אשר ישרת אוכלוסייה ספציפית בלבד.מספרת אחת מדיירות השכונה המשמשת כנציגת ההתנגדות לנושא ציינה בפני 'רחובוהוט' השבוע.
"העירייה בבקשתה מתעלמת ממצב הבינוי, התנועה והחניה בשכונה, דבר אשר אף הוא לכשעצמו עלול להוות בעיה עבור כל אחד ואחת מאתנו, בעיה אשר יש לתת עליה את הדעת כעת. שוו בנפשכם את ההשפעה על מצב התנועה כתוצאה מבניית בניין בן 5 קומות + 3 קומות חניה בפינה הצפונית של הרחוב".
ההתנגדות הרשמית (במסמך נפרד) הוגשה ב-29.5.17 לוועדה המחוזית לתכנון ובניה היושבת ברמלה והועדה המקומית של רחובות -בנוסף הוגשה התנגדות נוספת בתאריך 4.6.17 של בעלי הכלבים​ בשכונה

העתירה שהגישו תושבי אחוזת הנשיא
כזכור,עיריית רחובות, באמצעות אגף גנים ועיצוב הסביבה, הקימה מתחמי גינות לכלבים בפארקים ובגינות ציבוריות ברחבי העיר.הפרויקט כולל מתקני משחק לכלבים, ברזיה לכלבים, ספסלים, ועוד ומטרתו לשלב את מתחמי הכלבים בתוך גנים ציבוריים קיימים, תוך יצירת הפרדה בין מתחמי הילדים למתחמי הכלבים.המתחם מיועד לשמש אזור פעילות ומשחק לכלבים בלבד והוא כולל שטח של כ- 150-200 מ"ר לערך לכל מתחם.

דוגמא לגינת כלבים
תגובת עיריית רחובות "בשכונה קיים מחסור גדול בשטחי ציבור, ועל כן החלטנו להסב את המגרש המדובר משימוש למיתקנים הנדסיים ככתוב בתב"ע – מיתקנים שאין בהם צורך – למגרש לצורכי ציבור, עליו יבנה בעתיד מבנה ציבור ו / או חינוך לטובת התושבים.
בינתיים אין עדיין החלטה לגבי סוג המבנה שייבנה במקום, והוא ייקבע בעתיד עפ"י רצון התושבים ובהתאם לצורכיהם. השימוש במקום לגינת כלבים איננו עפ"י הנחיות התב"ע.
מכל מקום מתוך התחשבות בתושבים תישאר גינת הכלבים במקום עד אשר יוחלט בעתיד לבנות מבנה ציבור במקום אשר לא יעלה על 3 קומות."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *