הלמ"ס: רחובות סיימה את 2016 בהגירה חיובית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מחישוב מאזן ההגירה השלילי והחיובי בערים הגדולות עולה כי רחובות במקום השביעי בהגירה חיובית עם מאזן 1,287+, לאחר שהצטרפו אליה 5,076 תושבים ועזבו אותה 3,789 .

בעוד הערים הגדולות בישראל ממשיכות לסבול מהגירה שלילית: מספר התושבים שעזבו אותן בשנת 2016 ליישובים אחרים בארץ היה גדול יותר ממספר התושבים שעברו אליהן ברחובות מדובר בהגירה חיובית. כך עולה מנתונים חדשים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר בנתונים פנימים של היישובים בארץ, כלומר חישוב של מספר הנכנסים פחות מספר היוצאים.

המשקף מעבר של תושבים בין יישובים בתוך הארץ, לבין מאזן הגירה, הכולל גם מהגרים אל ומהיישוב מחוץ למדינה, כגון: עולים, תיירים ששינו מעמדם לעולים, כניסות לשם איחוד משפחות ותושבים קבועים ששבו לישראל לאחר שהייה של יותר מ-12 שנים בחו"ל. נתוני ההגירה הפנימית לא מביאים בחשבון תושבים חדשים שעברו ליישוב מחו"ל.

העיר המובילה, בה נרשם מאזן ההגירה החיובי הגבוה ביותר, היא ראש העין, עם מאזן של 1,882+ תושבים. כאשר במקום השביעי נמצאת העיר  רחובות עם מאזן 1,287+, לאחר שהצטרפו אליה 5,076 תושבים ועזבו אותה 3,789.שהיא מקדימה ערים כמו עפולה ,כפר סבא ויבנה.

אגב,לפי הנתונים, את רשימת הערים בעלות ההגירה השלילית מובילה ירושלים. נכון לסוף שנת 2016, היגרו לעיר הבירה 9,702 תושבים חדשים, לעומת 17,654 תושבים שעזבו ליישובים אחרים – פער של 7,952 תושבים.כאשר אחריה בדירוג נמצאת העיר אשדוד .שלישית במאזן ההגירה השלילי היא חיפה

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *