המלאך בלבן

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הרופאה שביצעה החייאה בתינוקת מיכל ז"ל שנפטרה בביתה ממוות בעריסה – יילדה את אחיותיה התאומות 10 חודשים לאחר מכן :סטפנסקי "אני מודה לאלוהים ששלח אלינו את ד"ר אילת גידרון"
לינור (34) ושחר (43) סטפנסקי, תושבי קיבוץ חולדה, התמלאו הבוקר(ב') דמעות של עצב מהולות בשמחה במחלקת היולדות במרכז הרפואי קפלן: עשרה חודשים לאחר שביתם, מיכל ז"ל, נפטרה במיטתה כשהיא בת 5 חוד' במוות בעריסה ומאמצי החייאה ממושכים בביתם, ילדה אתמול (25/6, שעה 8:32) לינור זוג תאומות בניתוח קיסרי במשקל 2.820 ק"ג ו – 2.896 ק"ג. החוט המקשר בין שני המקרים הנה ד"ר אילת גדרון, רופאה בכירה בחטיבת נשים ויולדות בקפלן, שהוזעקה כבת משפחה ושכנה לביתם לבצע החייאה ממושכת לתינוקת בלילה וליוותה את הזוג במהלך ההיריון והייתה שותפה ללידת התאומות בחדר ניתוח מיילדותי בקפלן.

לינור ושחר, הורים לנועה, טליה ומיכל ז"ל, ועתה לזוג תאומות חדשות, סיפרו שד"ר גידרון היא אדם משמעותי ביותר בחייהם וסיפורם האישי רק מעצים תחושה זו. "כשמיכל היתה בבטן סיפרו לנו שהיא היתה תאומה אבל השק השני ריק. רצה השם יתברך ופחות משנה לאחר מותה נולדו לנו תאומות", מתארת לינור. "לפני שנה וחודשיים נולדה לנו תינוקת מדהימה שנתנה אור לבית והילדים הגדולים היו מחוברים אליה. הכל היה מושלם", מתארת לינור. "בשתיים ורבע בלילה בתאריך 15/9 הלכתי לבדוק את מיכל במהלך השינה והרגשתי שהיא לא נושמת. הראשונה שחשבתי עליה היא ד"ר אילת גידרון שהיא שכנה שלנו. הקפצתי אותה מהמיטה ואמרתי לה 'בואי מהר, התינוקת שלי לא נושמת'. כשהיא הגיעה מיכל כבר היתה ללא דופק וללא נשימה. היא ביצעה החייאה ממושכת יחד עם רופא נוסף ולצערנו נקבע מותה לאחר מכן. ראיתי בעיניים איך היא נלחמת עליה עד הסוף".


רגע הלידה של לינור
חודש לאחר מותה של מיכל הצליחו בני הזוג להיכנס להיריון. שחר מספר שבמהלך הבדלה במוצ"ש ראה על הצלחת שתי השתקפויות (בתמונה) ואמר: יהיו לנו תאומים. לינור הגיעה לבדיקה אצל ד"ר גידרון ונדהמה לגלות כי אכן מדובר בזוג תאומות. "היתה התרגשות אדירה ושרנו שירי הודיה", סיפר שחר. ד"ר גדרון ליוותה את בני הזוג לארך ההיריון כולו ואתמול יילדה בשעה טובה את לינור בניתוח קיסרי שתי תינוקות בריאות. "כל החפצים של מיכל עדיין בחדר שלה. בחלקם נשתמש עכשיו. התינוקות יחיו בצד הזיכרון על תינוקת טהורה שנפטרה בשנתה. אנחנו חזקים. חברי הקיבוץ תומכים ומחבקים אותנו מאז השבעה ואני בטוחה שיעזרו גם עכשיו, כשנגיע הביתה עם התאומות".

בני הזוג מביטים למעלה ואומרים כי אלוהים הוא ששלח אליהם את ד"ר אילת גידרון. "היא מלווה אותנו כרופאה בכירה בקפלן ברגעים המשמעותיים והחשובים בחיינו. הלוואי וכל הרופאים במדינת ישראל ילמדו ממנה מהי אכפתיות ומסירות אין קץ".

ד"ר אילת גדרון, רופאה גיניקולוגית בכירה בחטיבת נשים ויולדות בקפלן, ניסתה לחזור לרגעים הקשים של ההחייאה. "רצתי לבית של לינור ושחר ומיכל היתה בלי דופק ובלי נשימה, ככל הנראה דקות ארוכות. נלחמנו עליה ולאחר מכן מד"א לקחו אותה לבית החולים. הבנתי שהיא כבר לא בחיים עוד לפני שהגעתי אליהם. כל כך עצוב. כאשר בישרתי להם שיש תאומות ברחם זו היתה הרגשת אושר עילאי גם עבורי. ליוויתי אותם בשמחה רבה לאורך כל ההיריון וגם במהלך הניתוח הקיסרי. הזיכרון על מיכל ילווה את בני הזוג המקסימים בצד גידול ארבע בנותיהם, ואנו בקפלן נהיה תמיד לצדם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *