המשטרה החרימה ובית המשפט הורה להחזיר את מצלמות האבטחה לעמוס לביא

השופטת אפרת פינק (צילום בתי משפט)
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מצלמה. צילום אילוסטרציה

שופטת בית משפט השלום ברחובות,אפרת פינק הורתה למשטרת ישראל להחזיר לעמוס לביא 14 מצלמות שהוחרמו מביתו ללא צו. ולאחר שטענה כי המצלמות גורמות למטרד לציבור ופגיעה בפרטיות.פינק: ”המצלמות יושבו למבקש וזאת ללא כל דיחוי נוסף”

כחלק מהמאבק בפשיעה בעיר רחובות ,שעלה לאחרונה מדרגה. פשטה משטרת רחובות לפני מספר שבועות על ביתו של עמוס לביא בשכונת קריית משה והורידו את כל המצלמות המותקנות שם וזאת ללא כל התראה או צו מבית משפט. לביא טען בפני השוטרים כי המצלמות שומרים על חייו ועצם הסרתם הופכים אותו לפגיע בפני יריבו. השוטרים לא התרשמו יתר על המידה מהבקשה והמשיכו בפעולתם. אי לכך פנה לביא בבהילות לבית המשפט בבקשה דחופה להשבת המצלמות לביתו. ל’רחובות ניוז’ נודע כי לביא לא היה היחיד שמביתו הוסרו מצלמות האבטחה וכי שוטרי תחנת משטרת רחובות דאגו להסיר מעוד כמה יעדים מודיעינים שעל פי החשד היו מעורבים במעשי פשיעה בעיר,אחרי שהתקבל עבורם מידע חקרתי .

השופטת אפרת פינק (צילום בתי משפט)
השופטת אפרת פינק (צילום בתי משפט)

כאמור,בדיון שנערך בבית המשפט השלום ברחובות העלתה השופטת וסגנית נשיא בית המשפט, אפרת פינק כמה סתירות בגרסאות המשטרה, באשר לצורך להחרים את המצלמות. לאחר בדיקה שערכתי התברר לי שנתפסו המצלמות עצמן, נתפסה רק המצלמה ולא ההקלטות”.

עו”ד שני מורן שייצגה את המשטרה טענה משטרת ישראל שבה והזהירה את המבקש פעמים רבות בדבר חשש לפגיעה בחייו והתנהלותה אינה עולה בקנה אחד עם העובדה שבמשך תקופה ארוכה ידעה אודות המצלמות ועשתה בתוצרי המצלמות שימוש בתיק אחר”

בהמשך הדיון ביקשה השופטת פינק לשמוע מעו”ד מורן מדוע המשטרה לא ביקשה צו בית משפט. שהעילה להחרמת המצלמות אינה ברורה. אי לכך הדבר הוביל את  המשטרה לקבל החלטה כי, יוחזרו כל 14  מצלמות האבטחה שנלקחו מעמוס לביא ואחיו.

השופטת פינק סגרה את הבקשה וכתבה בהחלטתה: “בהסכמת המשיבה, המצלמות יושבו למבקש וזאת ללא כל דיחוי נוסף”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן