המשרד להגנת הסביבה לעיריית רחובות: "מחובתכם לבצע ניקוי ותחזוקה של מערכות הניקוז כדי למנוע זיהום ים וסיכון הציבור"

הסכסוך עובר לבית המשפט

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

המשרד להגנת הסביבה פנה אל כל הרשויות המקומיות בישראל, כדי שינקטו בפעולות מיידיות לניקוי ותחזוקה של מערכת הניקוז, לפני עונת הגשמים.

פניית המשרד נועדה למנוע את המצב המתרחש בכל שנה, כאשר מגיעה יחד עם הגשמים הראשונים כמות גדולה של פסולת ממערכת הניקוז העירונית אל חוף הים, שמקורה בפסולת הנזרקת ברחובות העיר. בנוסף, שלוליות מים ופסולת אורגנית המרקיבה עם הזמן גורמים להצטברות חיידקים במערכת הניקוז, שם הם מצטברים וזורמים לים. בנוסף, לעיתים, מגיעות למערכות הניקוז הזרמות פיראטיות או הזרמות עם חומרים מזהמים – ובהיעדר תחזוקה מתאימה יגיעו לחופי הים, תוך סיכון בריאות הציבור והסביבה.
בפנייתו לרשויות פירט המשרד להגנת הסביבה את הפעולות שיש לנקוט לצורך ניקוי מערכות הניקוז. לפי הנחיות המשרד, על הרשויות לסלק את כל המוצקים שהצטברו בקולטני הגשם ותעלות הניקוז המובילים לחופי הים או למרינה; במקומות שבהם יש נקודת שאיבה בקצה נקז חופי או אפשרות לשאוב את מי השטיפה, ניתן לבצע שטיפה של קו הניקוז – בתנאי שלא תהיה הזרמה לים; על הרשויות אף לבדוק כניסת הזרמות לא חוקיות לתעלות הניקוז בעיר ולחסום אותן; ולערוך בדיקה מקיפה של תקינות תחנות שאיבה חורפיות ובורות שאיבת מי קיץ. פעולות אלו יובילו לחופים וים נקיים מזיהום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *