הן רק רוצות לרקוד

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

במוצ"ש הקרוב ה- 1.7.17 תתקיים הרקדת ריקודי עם חינמית שמתקיימת זו השנה השלישית בחודשי הקיץ ,באולם ברזילי

יוזמה זו של הרקדה חינמית בחודשי הקיץ היא פרי פועלן של נילי שאקי וכרמית שימקו דה קלו (ילידת העיר) הרוקדות שנים רבות .כאשר האחרונה הפכה למרקידת ריקודי עם מן המניין.
הכל החל בשעה ששימקו ושאקי פנו לפני שנים באמצעות מכתבים לעיריית רחובות,זאת בבקשה לקיים הרקדה חינמית, שתתחיל בחודשי הקיץ ותימשך לאורך כל השנה לרווחת תושבי העיר רחובות
מאחר ותקציב העירייה היה רק לחודשי הקיץ ביקשו צמד הבנות אולם הרקדה לכל השנה ללא צורך בתקציב נוסף.היות ושימקו הצליחה לסחוף אחריה מרקידים נוספים אשר נאותו בכל מוצ"ש להגיע לאולם תחכמוני ללא תמורה כספית ורק כדי לראות את החיוך על פניהם של הרוקדים שמצאו במבנה בית חם לתחביב הריקוד.
במשך חצי שנה האחרונה פעלה הרקדה זו במרץ רב ובהנאה של עשרות רוקדים שנהנו שמחו ובעיקר רקדו לצלילי המוזיקה הישראלית "זהו מפעל מבורך ויוזמה מבורכת אשר נותנת לנו כרוקדים לטעום בכל פעם מחדש רפרטואר אחר של מרקיד שמתחלף בכל מוצ"ש והכל בהתנדבות" לדברי אחד הרוקדים במקום

שימקו, עו"ד במקצועה ,אשר ריקודי העם הם מתחביביה פועלת במגוון תחומים בהתנדבות למען הציבור ולאחרונה אף פתחה חוג מתחילים מצעד ראשון ושני ב"בית פנחס" הממוקם בשכונת שעריים.

כרמית שימקו. יוזמה מבורכת לטובת תושבי רחובות
שימקו לא מסתירה את ההתלהבות בכל הקשור לריקודי עם ולנוהג החברתי שרווח עוד מימי העליות הראשונות שקיבל תנופה עם קום המדינה המקיף ציבור גדול של האוכלוסייה, מגדול ועד קטן, ומשמש מפלט מהמציאות האישית והלאומית.שימקו:"ריקודי עם מסמלים את ארץ ישראל היפה, הריקודים מאחדים את כל העם ללא קשר לעדה גזע או מין, פשוט באים רוקדים ונהנים. כמו כן בשנים האחרונות יש צמיחה רצינית של אוכלוסיית הרוקדים בעיר והיה זה מתבקש לפתוח הרקדה חינמית, רק חבל שהתקציב הוא רק לחודשי הקיץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *