הסייעת שנכנסה ללב של כולם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שושי רז בצילומים

 שושי רז סייעת חרשת המועסקת בצהרוני החברה העירונית רחובות מוכיחה בפעם המי יודע כמה כי למגבלה אין חסרונות ולעיתים יש בה יתרונות.

בשבוע שעבר שושי רז, סייעת חירשת המועסקת בצהרוני החברה העירונית רחובות, הופיעה בכתבה בחדשות 12 שהציגה אנשי חינוך מיוחדים המועסקים במסגרות חינוך רגילות. מטרת הכתבה הייתה להראות כי הכל אפשרי וכי למגבלה לעיתים יש יתרונות  רבים, לא רק לבעל המוגבלות אלא גם לסביבה בה הוא מועסק, ולכן, למעסיקים כדאי לתת הזדמנות לכולם. לאחר שידור הכתבה התראיינה שושי בחדשות הבוקר עם ניב רסקין בנושא וסיפרה כיצד הילדים מקבלים אותה וכיצד היא מתקשרת איתם. עוד סיפרה שושי על הקשיים שחוותה בדרך בניסיונות להתקבל לעבודה, עד אשר החברה העירונית רחובות ראתה בהעסקתה זכות גדולה.  לצידה של שושי ישבה תלמידה שלה מהצהרון, שסיפרה על השהות בצהרון עם שושי מנקודת המבט שלה, על ההתנהלות איתה ביומיום ועל התקשורת איתה, במסגרתה למדו הילדים מילים רבות בשפת הסימנים ועל ידי כך רכשו עוד שפה.

לדברי נופר טולדו, מנהלת צהרונים של החברה העירונית רחובות: “אנו לא מאפשרים ללקות להוות מחסום לקבלה לעבודה, להיפך, אנו דוגלים לשלב אנשי חינוך בעלי מוגבלות במסגרות החינוך הרגילות והרווח הוא כפול לחברה, גם נותנים הזדמנות שווה לכולם וגם הילדים, במיוחד במקרה של שושי, זכו להיות בכיתה עם סייעת שהיא לב גדול ועונה להם על הצרכים הן הפדגוגיים והן הרגשיים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן