הפתעה לרגל חג הסגד מחר: מאירים את עיריית רחובות בצבעי כחול ולבן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הפתעה לרגל חג הסגד מחר: מאירים את עיריית רחובות בצבעי כחול ולבן

הערב הואר בניין העירייה באורות מיוחדים בצבעי כחול ולבן , כדי להזכיר את מגן הדוד אשר היה סמל הכיסופים של קהילת יהודי אתיופיה במשך שנים.

חג הסגד חל בכ”ט חשוון, חמישים יום אחרי יום הכיפורים, ונחגג בעלייה לירושלים ובתפילה המונית.
מחר יציינו ברחובות את החג במתכונת שהותאמה במיוחד לימי קורונה: החל מהשעה 16:00, תסתובב ניידת מבשרת הסגד בשכונות העיר ותשמיע ממזמורי החג.
לאחר מכן, החל מהשעה 17:00 יועבר בעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות והחברה העירונית רחובות שידור חגיגי שיעסוק בחג בסימן הערבות ההדדית.
לרגל החג, החליטו בעיריית רחובות להפתיע את החוגגים ולהאיר את בניין העירייה בצבעי כחול ולבן- המסמלים את מגן הדוד שהיה סמל הכיסופים של הקהילה היהודית באתיופיה במשך שנים.

ראש העיר, רחמים מלול: “אנו גאים לציין גם השנה את חג הסגד, יחד עם יוצאי אתיופיה ברחובות ובכל הארץ. זהו יום מיוחד שכולו אחווה, מסירות ואהבת הארץ . היום הארנו את בניין העירייה, שהוא סמל העיר, בצבעים של אחדות לרגל החג שמסמל את הערבות ההדדית. אנו מאחלים חג שמח לתושבים”.

חבר המועצה שאול צגהון

לדברי ח”מ שאול צגהון, מחזיק תיק השכונות: “הסמליות של דגל ישראל הכחול לבן לחג הסגד היא מכבדת וראויה.
כפי שאבותנו לבשו לבן חגיגי ועלו להר גבוה לתפילה, הסמל כחול לבן הוא ביטוי לכמיהה שלנו לעלות לירוסלם,כפי שנציין השנה את את חג הסגד בסימן *ערבות הדדית* . גם אחרי 2600 שנה, אנו יהודי אתיופיה נמשיך לחגוג את חג הסגד לפי מסורת אבותנו
ואנחנו שמחים להזמין את הציבור להיות שותפים בחגיגה מחר”.

סמנכ”ל הרשת גולן ביטון

סמנכ״ל רשת חוויות, גולן ביטון: ״ אני מודה על הזכות שלנו לכבד באופן זה את תושבי העיר יוצאי אתיופיה ואת חג הסגד החשוב להם כל כך. כמה סמלי רגע לפני חג החנוכה להאיר את בניין העיריה בצבעי דגל ישראל, אור של אחדות והפצת המסורת הייחודית של אחינו בני הקהילה האתיופית. אני מאחל חג סיגד שמח לצד תקווה ושבט אחים גם יחד לאחינו בני הקהילה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן