הצ'קלקה על הניידות השיטור העירוני מסנוורות ומסכנות חיים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

יוסי נהרדעא אחראי על השליחים בסניף פיצה דומינוס ברחובות פנה לעיריית רחובות והתריע כנגד הצ'קלקות(אורות בגג הרכב) שהותקנו על ניידות השיטור העירוני בכך שעוצמת הנורות הגבוהה גורמת לסנוור בעיריית רחובות נמסר בתגובה: "הניידות נשלחו לספק לבדיקה ולא נמצא דרך להחליש את העוצמה של הנורות. ובמקביל הונחו הפקחים ונהגי הניידות להמעיט את השימוש בצ'קלקה ,אלא במקרי חירום בלבד".בינתיים ההנחיה הזמנית בוטלה.

בחודש מרץ האחרון רכב יוסי נהרדעא על קטנוע למקום עבודתו בפארק המדע. ברחוב דרך יבנה בעיר עקפה אותו ניידת שיטור עירוני ,עניין שבשגרה . אלמלא הצ'קלקה, סביר להניח שהוא לא היה מייחס חשיבות מרובה לעניין הנ"ל, בטרם הגעתו לסניף פיצה דומינוס רחובות, שם הוא משמש כאחראי על השליחים של הסניף. אבל, עוצמת הנורות שבקעו מאותה צ'קלקה לא נתנו לו מנוח.זאת לנוכח העובדה כי הם גרמו לו לסנוור במהלך הנסיעה והוא פשוט לא הצליח לראות את הכביש , עד כדי סכנת חיים . ואם הוא הרגיש כך ,כיצד יחושו זאת רוכבי השליחים של הסניף בשעה שאותה ניידת תחלוף מול פניהם בדרך ללקוח.
נהרדעא, הנוטל חלק פעיל בסיירת ההורים העירונית לא התעצל ופנה באופן בהול לעיריית רחובות ועדכן אותם לנוכח המפגע הבטיחותי שחווה על בשרו שיכול להביא לפגיעה ביתר הרוכבים על הדו גלגלים בעיר.וזאת במטרה למצוא פתרון מהיר לפני שהדבר יסתיים חלילה באובדן חיי אדם
בעיריית רחובות לקחו את הדברים שציין נהרדעא לתשומת לבם ושלחו את הניידות החדשות לספק על מנת לבחון האם אכן מדובר בתקלה או בהתקנה לא נכונה והם אכן ניתן להחליש את עוצמת הנורות. אלא שלא נמצאה תקלה במוצר או בהתקנה ולא ניתן להחליש את את עוצמת האורות . יחד עם זאת ולמרות הכול, השוטרים, הפקחים ונהגי הניידת באשר הם הונחו להמעיט ככל שניתן את השימוש בצ'קלקה, אלא במקרה חירום.
אך אמש(מוצ"ש) נהדם נהרדעא לגלות שוב את ניידות השיטור עם צ'קלקות דלוקות וששאל את הפקחים לפשר העניין הם טענו בפניו שזו ההוראה החדשה שהם קיבלו ואכן בעיריית רחובות אישרו את הדברים.
תגובות עיריית רחובות "הצ'קלקה (אורות בגג הרכב) הותקנה ע"פ תקן נדרש, בהתאם ובכפוף להנחיות המשרד לביטחון פנים.
לאור פניית התושב, נשלחו הצ'קלקות לספק המתקין על מנת שיבחן האם ישנן תקלות בהתקנה והאם ניתן להחליש את עוצמת הנורות.
אכן, בתקופה שבה נשלחו הצ'קלקות לבדיקה, הורדה הנחיה לצמצם את ככל שניתן את השימוש בצ'קלקה.
בבדיקה נמצא כי אין תקלה במוצר ו/או בהתקנה וכי לא ניתן להחליש את עוצמת האורות.
לאחר שנמצא שלא קיימת תקלה במוצר, ושהוא עומד בתקן, ההנחיה הזמנית בוטלה.
נדגיש כי האורות נחלשים עם הזמן, ככל שהפלסטיק מתקשה ודוהה וכי לא קיבלנו תלונות נוספות בנושא זה".
.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *