הרבה בריאות! שירות חשוב בביה"ח קפלן בתקופת הקורונה להצלת הראיה:

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
פרופסור חנה לייבה. צילום: דובר בית החולים-אופיר לוי

הרבה בריאות!שירות חשוב בביה"ח קפלן בתקופת הקורונה להצלת הראיה: בדיקות עיניים ע"י מומחים באון ליין בלי לצאת מהבית.

השבוע החל לפעול 'קו חם' באון ליין של צוות מומחי מערך העיניים במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית, בניהולה של פרופ' חנה לייבה, המאפשר למומחים לשוחח עם אנשים הסובלים מבעיית עיניים בשיחת וידאו בטלפון הנייד או במחשב. הקו זמין כל יום בין השעות 08:00 ל 20:00 ונועד עבור מי שנמצא בבידוד בבית, מי שאינו בטוח אם עליו להגיע לביקורת שנקבעה מראש או מישהו עם תלונה חדשה שמבקש להיוועץ לגביה.

פרופ' לייבה מסבירה כי כל אדם שסובל מבעיה בעיניים ונזקק לייעוץ רפואי, יוכל ליצור קשר בטלפון נייד מספר 050-2317328 בשיחה טלפונית, בוואטסאפ או בוידאו. "הפונה יסביר את בעייתו הספציפית בעיניים ויוכל לשוחח עם מיטב המומחים של מערך העיניים מכל מגוון התמחויות העל, כגון בעיות רשתית, גלאוקומה, פלסטיקה ומחלות הארובה, ילדים, נוירו אופטמולוגיה, מחלות קרנית, קטרקט".

המחלקה פיתחה שירות חיוני זה בעקבות המצב שבו אנשים עם בעיות עיניים כרוניות או בעיות חדשות חוששים לצאת מהבית לבדיקה רפואית. "במצב עניינים זה שאנשים לא יוצאים מהבית ועדיין עלולים לסבול מבעיות בעיניים", מסבירה פרופ' לייבה, "יש חשיבות רבה בשיחה כזו שבה ניתן למיין את המקרים הדחופים שחייבים להגיע לביה"ח למרות הקורונה או מצבים שניתן להעניק טיפול תרופתי טלפוני ולהעביר מרשמים לרופא המשפחה שידאג למרשם שמגיע מיד לבית המרקחת".

הרופא שעונה לתשובות יכול להיכנס לתיק הרפואי של החולים ולהתעדכן בהיסטוריה הרפואית לפי צורך ובמקרים חדשים ישאל את כל השאלות הנחוצות כדי להחליט האם להזמין את הפונה לחדר המיון.

"ברור לנו שזה לא תחליף למגע אישי בבדיקה פיזיקלית עם המכשור המתאים", מסכמת פרופ' לייבה, "אבל אין ספק שבמצב העניינים הנוכחי מדובר בעזרה משמעותית שיכולה אף למנוע התדרדרות בראיה עד עיוורון".

שירות 'הקו החם' יינתן כל יום בין השעות 08:00 עד 20:00.
מספר הטלפון הנייד לשירות: 050-2317328

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *