השמיים כבר אינם הגבול: קורס רחפנים במרכז למחוננים ברחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

להכניס מחברות, להוציא רחפנים: קורס חדש במרכז למחוננים ברחובות.


במהלך הקורס התלמידים יכירו את עולם הרחפנים, שנמצא במגמת עלייה משמעותית בארבע השנים האחרונות הן בארץ והן בעולם כולו בעיקר לצרכי תעשייה, ביטחון ומדע. מדינות רבות בעולם החלו להכשיר את דור ההמשך בתעשיית הרחפנים ותכנות יישומונים נלווים.
לשם הטסת רחפן נדרשים כישורים רבים כגון ידע טכני, מטארולוגיה, הבנת רזי חוק הטיס וכלה בביצועי אנוש.
בשיעור זה יחשפו התלמידים המחוננים של רחובות לטכנולוגיה העדכנית ביותר והרלוונטית בתחום הרחפנים. התלמידים יתנסו באופן פעיל בלמידה אודות רחפנים, הן על ידי הבנת דרך הפעלתם, שימוש במצלמות וחיישנים מורכבים, הרכבת מספר סוגי רחפנים, וכן למידה פעילה של דרכי הצילום השונות ליצירת מודלים מדידים ומרהיבים בתלת ממד, שניתן להשתמש בהם לשם תכנון ומדידה, ואף הדפסת המודלים במדפסת תלת ממד.
במהלך הקורס ייעשה שימוש נרחב ביישומונים ורחפנים מתוצרת DJI וכן סימולטורים המדמים בצורה מקסימלית ומוחשית כיצד מטיסים רחפן, המכונה גם בעברית "רב להב".
התלמידים נדרשים בקורס בשיתוף פעולה ובעבודת צוות רבה, ולחשיבה יצירתית וביקורתית תוך שאילת שאלות.
לאורך הקורס התלמידים ייקחו חלק באירועים טכנולוגיים של קהילת הרחפנים בארץ ובעולם, כנסים אשר מעודדים פיתוחים טכנולוגיים וקשרים עם צה"ל.
בסיום הקורס יבנו התלמידים רחפן שיתוכנת למשימות הקשורות בחיי היומיום.
אורית פדר, מנהלת מרכז המחוננים ברחובות: "אנחנו מאתגרים את התלמידים כל הזמן, הן בשיטות הלימוד ואופן הלימוד והן בנושאים רלוונטיים וחדשניים. קורס הרחפנים הוא תוספת חדשה ומשמעותית, ואנו מקווים שהתלמידים יפיקו ממנו את המירב" .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *