האם זה משנה אל איזה מרכז גמילה אני שולח אדם אשר יש לו התמכרות לאלכוהול?

ofir

ofir

אנו מאחלים לכם כי לעולם לא תהיו מכורים למשהו מכיוון שהתמכרות היא דבר נוראי. ההתמכרות משתלטת לכם על החיים ושולטת בהם ביד רמה. למכורים לא אכפת פעמים רבות מדבר פרט להתמכרות שלהם וזה דבר נוראי. כיום הדרך הטובה ביותר לטפל למשל בנושא של התמכרות לאלכוהול זה לפנות אל מרכז גמילה. מכור לאלכוהול ייגמל רק במרכז כזה ולכן כל כך כדאי לפנות אליו.

על רקע זה אנו חייבים לציין כי זה מאוד משנה אל איזה מרכז גמילה אתם שולחים את המכור ועדיף לכם לפנות אל מרכז גמילה פרטי וזאת מכיוון שמרכז כזה יהיה ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר מרכז ממשלתי. ההבדל בין מרכז פרטי ומרכז ממשלתי הוא עצום ואם אתם רוצים את הטוב ביותר לכו למרכז פרטי.

האם מכורים לאלכוהול שונים ממכורים לסמים?

עולה השאלה האם התמכרות לאלכוהול שונה מאשר התמכרות לסמים אחרים? אם כן התשובה היא כי מכור לאלכוהול דומה מאוד למכור לסמים בהרבה מובנים. אצל שניהם ההתמכרות תופסת מקום מרכזי בחיים ושניהם יצטרכו את האלכוהול או את הסם באותה צורה.

על רקע זה יש לציין כי גם הגמילה משני הדברים היא דומה ובמרכז גמילה יטפלו לרוב גם במכורים לאלכוהול וגם במכורים לסמים. שיטות הטיפול יהיו דומות בין שני המקרים ואנשי הטיפול יהיו זהים בשני המקרים וזאת עקב הדמיון העצום שיש בין מכורים לאלכוהול ובין מכורים לסמים. ההתפקחות מן האלכוהול דומה מאוד להתפקחות מסמים וזו עובדה שאין עליה מחלוקת אצל אנשי המקצוע.

אל תבחרו מרכז התמכרות לאלכוהול מבלי לקבל עליו המלצות

אם אתם מכירים אדם אשר חווה התמכרות לאלכוהול אתם חייבים לשלוח אותו אל מרכז גמילה. העניין הוא כי המכור לאלכוהול חייב ללכת למרכז הטוב ביותר שיש וזאת בכדי להבטיח כי הוא ייגמל מן האלכוהול בצורה הטובה ביותר שיש.

אז איך נבחר את המרכז המושלם? התשובה היא שאנו צריכים לקבל המלצות על המרכז. ממי אפשר לקבל המלצות על מרכזי גמילה? אם כן כדאי לדבר עם אנשי מקצוע העוסקים בתחום ההתמכרות כמו למשל רופאים, פסיכולוגים או עובדים סוציאליים ולבקש מהם המלצות על מרכזי הגמילה וכך תוכלו לבחור את המרכז הטוב בשוק לקרוב שלכם אשר סובל מהתמכרות.

שימו לב לצוות המטפל במרכז ההתמכרויות

עוד דבר שכדאי לכם לבחון כאשר אתם שולחים אדם עם התמכרות לאלכוהול למרכז זה מי הצוות המטפל בהתמכרות לאלכוהול. גם אצל מרכז גמילה פרטי יש חשיבות עצומה לצוות המטפל בהתמכרות ולכן כדאי לכם לברר מי הצוות המטפל בהתמכרות וכך לדעת מה רמת המרכז והאם זה מרכז ברמה גבוהה עם צוות מעולה או שמא עדיף לחפש מרכז אחר עם צוות יותר טוב.

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: