וינברגר דורש ממזכיר העירייה לפרסם את כל ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין הסיעות ולא נחשפו עדיין

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
חנניה וינברגר,לחשוף את כל ההסכמים

יו"ר סיעת "שרות לתושב" חנניה וינברגר פנה למנכ"ל העיריה דורון מילברג המשמש, כמזכיר העיריה ודרש ממנו לפרסם לאלתר את כל ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין הסיעות ולא נחשפו עדיין.

חנניה וינברגר יו"ר סיעת "שרות לתושב" שלח לאחרונה מכתב  למנכ"ל העיריה, אשר גם הופנה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר, למבקר המדינה השופט יוסף שפירא, ליועה"מש לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן.  במכתב דרש וינברגר באורח חד משמעי מהמנכ"ל וזאת בשל חובתו האישית והחוקית, לפרסם באורח מדוייק את כל ההסכמים שנחתמו – וזאת בהתאם לפסיקת בג"ץ חדרה.

וינברגר טוען  כי הנסיבות שהביאו אותו לצעד זה באו בעקבות מידע שהגיע אליו והמעלה חשש לקיומם, לכאורה, של הסכמים המוסתרים מידיעת הציבור – הסכמים שנחתמו בין סיעות שונות המתמודדות בבחירות, אי לכך נעשתה הפניה  למילברג המשמש בין היתר, כמזכיר העיריה ודרשתי ממנו לפרסם לאלתר את כל ההסכמים הקואליציוניים.

בהתאם לחוק הרשויות המקומיות {בחירות} תשכ"ה – 1965, סעיף  45  א'  {א} "נעשה הסכם בכתב בין סיעות, בין חברי מועצה מסיעות שונות או בין חבר מועצה לבין סיעה בקשר לאחד מאלה : {2} הרכבה הסיעתי של מועצת רשות מקומית…"ימסרו הצדדים את נוסחו המלא למזכיר הרשות המקומית  תוך  שלושה  ימים  מיום  החתימה"… ו"המזכיר  ימסור  את  הנוסח  האמור  לחברי  המועצה תוך  24  שעות  מהמועד  שבו  נמסר  לו  

וינברגר התייחס לנושא ואמר:" אני, כיו"ר סיעת "שרות לתושב" מצהיר כי אין לי שום הסכם לא בכתב ולא בע"פ עם שום סיעה או אדם. במערכת הבחירות פורסם כי נעשו הסכמים בין צעירי "מחל"  שפרשו מ"הליכוד" לבין סיעת "לב – המחנה הציוני" שבראשות עו"ד יניב מרקוביץ' ופורסם שנעשה הסכם בין סיעת "רחובותי" בראשות עו"ד מתן דיל שעשה הסכם עם סיעת "ישראל ביתנו" בקשר להצטרפותה של עו"ד קארין ברגינסקי אליו, ועם חבר המועצה אביב איטח, שפרש מסיעת ה"ליכוד", אך לא החזיר את המנדט שלו למפלגת האם, ל"ליכוד".

וינברגר המשיך וטען : " החיוב בחיבורים שכאלה הוא בגיבוש וביצירת כוחות פוליטיים גדולים שמשפר את המשילות הממלכתית מחד ומאידך, מצמצם את הסחטנות המפלגתית ובפרט את תאוות הבצע האינטרסנטית הסקטוריאלית והאישית. אך כוחות אלה חייבים לפעול בחסות החוק והמשפט".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *