ועשקת פני זקן

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

המשטרה חשפה שיטת עוקץ בה פעלו כחוליה שני חשודים וגנבו כספם של עשרות קשישים במרכז הארץ.חברי החוליה נעצרו ומעצרם הוארך.

בתחילת השבוע דווח על מעצרו של תושב מרכז הארץ וזאת בעקבות מספר תלונות שהוגשו במשטרה מקשישים תושבי ירושלים שדיווחו על דפוס זהה , לפיו צעיר דפק על דלת ביתם, הציג בפניהם שטר של 200 ₪ וביקש את עזרתם לפרוט אותו על מנת שיוכל להעביר חלק מהכסף לתרומה.
בעוד הקשישים בדקו בארנקם במטרה לסייע לו, נהג לחטוף את ארנקם ובו מאות אלפי שקלים ולהימלט.

החשוד נעצר על ידי המשטרה לאחר זמן קצר והוא נקשר לאירועים המיוחסים.
עם התפתחות החקירה הבינו חוקרי המשטרה כי אין מדובר במספר מקרים בודד כי אם בשיטת פעולה נרחבת ומתוכננת שבה פעל החשוד ונוספים שתיפקדו כחוליה מאורגנת. שפעלה במעשים שיטתיים , מתוכננים, מאורגנים ומתוזמנים שכללו מעקב וביצוע העוקץ.
חוקרי המשטרה הגיעו עד כה למעל 20 קשישים בירושלים ובמרכז שהתלוננו במשטרה בגין מעשים זהים.והמשטרה ממשיכה בחקירה מאומצת לפעול לאתר קשישים נוספים, שעפ"י החשד נפגעו באותה השיטה בה פעלו החשודים, נגדם תפעל המשטרה ביד קשה ובמלוא חומרת הדין בגין המעשים הקשים והפוגענים שביצעו בקרב אוכלוסייה רגישה ופגיעה

מהחקירה עולה כי חברי החוליה נהגו לשוטט ברחובות , לאתר קשישים שהיו בדרך לביתם, לדפוק על הדלת , להציג בפניהם את השטר ולגנוב את כספם.

אתמול (ג') עצרו החוקרים את שותפו של החשוד, בשנות ה-30,  אף הוא תושב המרכז ומעצרם של השניים הוארך על ידי בית המשפט עד ליום חמישי, 6.7.17, והחקירה נמשכת.

מהמשטרה נמסר כי פגיעה וגניבה בעורמה מקשישים תמימים וחסרי ישע היא מהעבירות הקשות שבסיסן עומד ניצול מצבם הפגיע של הקשישים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *