זעם באבני חן : הדרך לקלפי אינה נגישה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
המשפחה שנקלעה לדרך לא נגישה לאנשים עם מוגבלויות. קרדיט צילום: רותם אורגד

לא כל מי שעושה את דרכו לקלפי במטרה לממש את זכותו יכול לבצע זאת ,כפי שקרה לתושבי שכונת אבני חן  שנאלצו לחזור על עקבותיהם בגלל דרך לא נגישה למתנ”ס מרגולין.עבור  בנם המסתייע בכסא גלגלים.מהעירייה נמסר בתגובה  ”הכתובת  היא וועדת הבחירות המרכזית ולא העירייה”

מתסכל היה לראות היום (שלישי) משפחה שעשתה את דרכה משכונת אבני חן , לעבר הקלפי במתנ”ס מרגולין,חוזרת על עקבותיה. וזאת בשל דרך לא נגישה  לאנשים עם מוגבלויות. ” לי לא היה קשה לרדת את שלוש המדרגות”. מספרת רותם אורגד שנקלעה לסיטואציה לא נעימה בלשון המעטה בשעה שעשתה את דרכה לממש את זכות ההצבעה לכנסת ישראל .רותם ,שלא הייתה יכולה להסתיר את אכזבתה מהעובדה שאותה משפחה נאלצה לחזור על עקבותיה סיפרה ל’רחובות ניוז’ את השתלשלות הדברים   ”לאנשים עם מוגבלויות המעוניינים להגיע לקלפי – זה בלתי אפשרי.  לא היתה עוד אלטרנטיבה של רמפה בסמוך כדי לרדת עם כסא הגלגלים של בנם! חבל שעיריית רחובות לא הנגישה את הדרך לקלפי לכל אזרחיה. גם לבעלי המוגבלויות (שהיו צריכים לעשות דרך ארוכה בהרבה מעבר לרחוב כדי להגיע בסוף לבחור)”.

סעיף 31א לחוק הרשויות המקומיות קובע כי בכל רשות מקומית תהיה לפחות קלפי אחת שיש בה ואליה סידורי גישה והצבעה המותאמים לאנשים המוגבלים בניידותם.ביישוב שמספר הקלפיות בו עולה על 20, צריכות להיות לפחות שתי קלפיות המונגשות למוגבלים בניידות.מוגבל בניידות שהקלפי שהוא רשום בה אינה מונגשת, רשאי להצביע בכל קלפי ביישובו שנקבעה כ”קלפי נגישה מיוחדת” – קלפי המונגשת לאנשים עם מוגבלות בניידות ומותאמת לשימוש במעטפות הצבעה כפולות.החוק קובע כי יש לפרסם את מיקומן של קלפיות לאנשים המוגבלים בניידות פעם בשבוע בחודש שלפני הבחירות, בכלי תקשורת מקומיים, כתובים ואלקטרוניים.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה : הכתובת היא וועדת הבחירות המרכזית ולא העירייה.  על ההנגשה ופרסום הקלפיות המונגשות היה פרסום מטעם וועדת הבחירות .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן