חברות מיתוג – לאילו עסקים זה יתאים?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חברות מיתוג מסייעות לעסקים להצליח, בכך שהן בונות אסטרטגייה של שיווק ופרסום עבורם. המטרה היא להפוך את אותם עסקים למותגים, כלומר כאלה המזוהים עם ערכים מסוימים. בשוק שהוא כל כך תחרותי ושיש בתוכו שחקנים כה רבים, חשוב לצרכן לקבל ערך מוסף מהמוצרים שהוא רוכש. כאשר ניצבת בפניו האפשרות לבחור בין מוצר אחד למשנהו, הוא יחפש את ההרגשה המיוחדת הנלווית אליו או התחושה שהוא אמור להעניק לו, על פי המיתוג שלו. חברת מיתוג מקצועית תדע לזהות את הצורך של הצרכנים ושל קהל היעד ולשייך בדרכים שונות את הפתרון לצורך הזה, באמצעות השירות או המוצרים של העסקים שהיא מייצגת.

חברות מיתוג מה תפקידן?

לכל חברה גדולה שאתם מכירים, ישנה גם חברה של מיתוג שיצרה עבורה את כל ה”מסביב”. הכוונה היא לכך, שיש סיבה מסוימת לכך שכאשר אתם נכנסים לרשת גדולה של בית קפה מסוים, אתם מרגישים טוב במיוחד ויתרה מכך – יש סיבה שבחרתם דווקא ברשת בתי הקפה המסוימת, על פני המתחרים שלה. הצרכנים מחפשים את המותג, את מה שנמצא מאחורי השם הגדול ואת מה שהוא מייצג עבורם. כאשר חברות מיתוג עושות בודה טובה, הצרכן בסופו של דבר מרגיש כי כדאי לו ואפילו משתלם לו כלכלית, לגשת דווקא לחנות אחת במקום לאחרת, גם אם אין לכך אחיזה אמיתית במציאות.

מהו תהליך המיתוג עצמו?

הפעולה החשובה ביותר שעושות חברות מיתוג מקצועיות, היא לדייק את ההגדרה של קהל היעד: הרעיון הוא למצוא את המאפיינים המשותפים, של הצרכנים שבדרך כלל קונים את הסחורה או מזמינים את השירות, של אתה החברה המיוצגת על ידי אנשי מקצוע מתחום המיתוג. כאשר חברת המיתוג יודעת להסביר מיהו קהל היעד, היא גם תדע לפנות אליו “בשפה שלו”, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים כמו פרסומות שפונות במיוחד לאנשים מהסוג הזה, אתר אינטרנט עם גרפיקה ייחודית ועוד כהנה וכהנה מאפיינים עסקיים שיקלעו בדיוק לטעמו של הצרכן, המשתייך להגדרה של קהל היעד.

מהם היתרונות של התהליך עבור הלקוח?

הלקוחות של חברות מיתוג הן חברות מסחריות אחרות, אשר מבקשות למשוך קהל לחנויות שלהן, בין אם החנויות הללו הן פיזיות ובין אם מדובר באתר אינטרנט שמציע שופינג מקוון. לקוח שהפך למותג, יבלוט בין המתחרים שלו גם אם הם “שחקנים” מאוד חזקים בענף. זהו עניין חשוב מאוד – גם כאשר מדובר בעסק איכותי, שמעניק שירות מכל הלב והמוצריםש הוא מוכר הם איכותיים וברמה גבוהה, הוא לא יצליח למצות את הפוטנציאל העסקי שלו אם לא יהפוך בעצמו למותג נחשב. סטודיו אנזלביץ – חברת מיתוג יכולים להפוך גם את בית העסק שלכם, למקום שאנשים מדברים עליו ולמגנט של לקוחות. כאשר עסק הופך לשם דבר, הוא מתרחב ככל שהזמן חולף ונחשף לעוד ועוד לקוחות פוטנציאליים, שבסופו של דבר הופכים ללקוחות משלמים.

תגובות

דילוג לתוכן