חברי מועצה מהקואליציה והאופוזיציה מגיבים בתקיפות על אישור הקמת שכונה חדשה על חשבון השטחים הפתוחים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

חברי מועצה מהקואליציה והאופוזיציה מגיבים בתקיפות על אישור הקמת שכונה חדשה במזרח העיר על חשבון השטחים הפתוחים. בעירייה מגיבים: " רחמים מלול, ימשיך לקדם את מדיניותו כפי שעשה בעשור האחרון לפיתוח העיר רחובות ולדיור בר השגה מדיניות אשר הביאה את רחובות להיות מהערים המובילות והאטרקטיביות בישראל".

איטל בציר אלשיך

חברת המועצה איטל בציר אלשיך: "מברכת על פרויקט התחדשות עירונית שראש העיר מוביל בקרית משה עם כמעט 10,000 יחידות דיור. יחד עם זאת במהלך השנתיים וחצי בהם אני חברה בוועדת תכנון ובנייה אישרנו מאות ואלפי יחידות דיור לעוד עשרות שנים. כך שאין צורך לרוץ לבנות בחלקת העולם האחרונה והריאה הירוקה היחידה שנותרה לתושבים. כל עוד לא מיצנו את השטחים הקיימים להתחדשות ושיפור פני העיר אין צורך לדחוק את בעלי החיים והצמחייה ובטח לא להקדים את המאוחר".

עו"ד מתן דיל

יו"ר האופוזיציה מתן דיל: "החלטה עצובה לרחובות. לא בכדי קידם ראש העיריה את התכנית בותמ"ל. ועדה שכל תכליתה עידוד בנייה למגורים. בוועדה המחוזית היו זורקים אותו מהמדרגות. 8,000 יחידות דיור ללא תכנית מתאר לעיר, ללא חזון כלכלי וראייה קדימה, על חשבון שטחים פתוחים, על חשבון מסחר ותעסוקה, תכנית שתפגע בפינוי בינוי קרית משה, ולסיכום ובמשפט אחד – על חשבון העתיד שלנו ורווחת תושבי רחובות".

חבר המועצה שאול צגהון

שאול צגהון, חבר מועצת העיר מטעם כיכר העיר עוז – רחובות הביע את התנגדותו בועדה המקומית שנידונה התוכנית, מאי 2019. צגהון אמר: "אנו מתנגדים לכל בניה בשטח המדובר. השטח הזה, מכיל ערכי טבע ונוף ייחודיים, צריך להפוך לפארק גדול של טבע עירוני, כדוגמת פארק הירקון או הפארק הלאומי לרווחת כלל תושבי העיר. מעבר לנושא הסביבתי, בניה בשטח הזה פוגעת במרקם העירוני ובאה על חשבון חיזוק מרכז העיר.
לשמחתנו, בשנים האחרונות, עריית רחובות מקדמת התחדשות עירונית. התוכנית המוצעת תפגע באפשרות להתחדשות עירונית משמעותית. בניה במזרח העיר תשאב אליה את רוכשי הדירות והקבלנים ובכך תשמוט את הקרקע מתחת לאפשרות של התחדשות עירונית במקומות אחרים בעיר".

ראש העיר רחמים מלול

מהעירייה נמסר: "ראש העיר, רחמים מלול, ימשיך לקדם את מדיניותו כפי שעשה בעשור האחרון לפיתוח העיר רחובות ולדיור בר השגה, מדיניות אשר הביאה את רחובות להיות מהערים המובילות והאטרקטיביות בישראל, ולהיבחר שוב ושוב כאחת הערים המבוקשות ביותר לרכישת דירות ולהשכרתן. כל זאת כפי שעולה מהכתבות המפרגנות בעיתונות הארצית . המתנגדים השמיעו טענותיהם בפני הותמל שבהרכבה יושבים מיטב המומחים בארץ בתחומי התכנון , הדיור והתעסוקה, והם דחו מכל וכל את ההתנגדויות הנל".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *