חברת סטרטסיס היושבת בפארק המדע, רחובות, מסייעת להגדיל את כמות בדיקות הקורונה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חברת סטרטסיס המפתחת, מייצרת ומשווקת מדפסות תלת ממד,ומשרדיה הראשיים ממוקמים בפארק ת.מ.ר ברחובות.מסייעת להגדיל את כמות בדיקות הקורונה.

במעבדת הקורונה הצה”לית בצריפין הסבו שתי מכונות לצורך זיהוי נגיף הקורונה. באחת המכונות אירעה תקלה והיא נמצאה ללא חלקים קריטיים לביצוע הבדיקה. כך, עלה הצורך להגדיל את התפוקות של בדיקת הקורונה.

על מנת לתת פתרון מהיר לייצור החלקים החסרים, המרכז הטכנולוגי לאומי למלחמה בקורונה, בהובלת המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון, פנה ליחידת האחזקה האווירית של חיל האוויר (יא”א 22), אשר ביצעה סריקה ומידול של הפריטים.
היחידה ערכה את ההתאמה הנדרשת והדפיסה את אבי-הטיפוס לחלקים החסרים.
לאור המצב נדרשה אספקה מהירה של החלקים בכמויות יותר גדולות ובזמן אמת, לכן נדרש ייצור בטכנולוגיית הדפסה בתלת ממד שכולל שימוש בחומר אטום ובטוח ליישומים רפואיים. צה”ל פנה לחברת “סטרטסיס”,הממוקמת בפארק המדע ברחובות. מדובר  בחברה ישראלית שמובילה את תחום ההדפסה בתלת מימד בעולם; שם נענו לבקשה והדפיסו את החלקים על פי הפיתוח ההנדסי שביצעה יחידת האחזקה האווירית, בין לילה. במשך השבועיים האחרונים נבחנו החלקים שיוצרו, ונמצא כי הם מתפקדים כראוי ונמצאים בטוחים לשימוש נרחב, אספקת בדיקות הקורונה גדלה מכך באופן משמעותי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן