חוויות רחובות: מובילה פיילוט ארצי למסע טיפוס הרים לאנשים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
צילום רונית עזיזה

במסגרת הפיילוט של תכנית "מעגלים לפסגה", עברו המשתתפים אימוני כושר משותפים במשך כשנה שבסופם יצאו בחודש הבא, לטפס על הר המוסלה שבבולגריה. ביום שישי האחרון, יצאו כ-43 חברי משלחת למסע הכנה לקראת הנסיעה, וטיפסו את הר חוד עקב ועין עקב

תכנית 'מעגלים לפסגה' בהובלת רשת חוויות רחובות -תחום אוכלוסיות מיוחדות, נבחרה לפיילוט ארצי לתוכנית "מעגלים לפסגה", שבין מטרותיה חיזוק הקשר המשפחתי בקרב משפחות עם בוגרים עם צרכים מיוחדים, באמצעות מסע לטיפוס הר. במסגרת התוכנית משתתפים אנשים עם צרכים מיוחדים, מלווים בקרוב משפחה ומתנדב, במסע אישי משותף לחיזוק הקשר והתקשורת. כחלק מהתכנית, עברו המשתתפים אימוני כושר משותפים במשך כשנה שבסופם יצאו בחודש הבא, לטפס על הר המוסלה שבבולגריה. ביום שישי האחרון, יצאו כ-43 חברי משלחת למסע הכנה לקראת הנסיעה בחודש הבא, וטיפסו את הר חוד עקב ועין עקב.
גלית אלבג, רכזת תחום אוכלוסיות מיוחדות ברשת חוויות: "בבסיס התוכנית עמד הרצון להגביר את תחושת המסוגלות האישית דרך העצמה אישית, לחזק את התקשורת המשפחתית- ולא פחות מכך, לשנות עמדות וסטיגמות של החברה כלפי האדם עם המוגבלות. לכל משתתף בתוכנית מצטרף איש משפחה ומתנדב, המלווים אותם לאורך כל התהליך ושותפים לאימונים".

אורנה, אמא של בר מספרת לאחר המסע הכנה: "אלפי ספרים, מתודות, קורסים בנושא מנהיגות ומסעות אישיים עברתי ולמדתי אך המודל הזה באמצעות מסע זה, להבין את העוצמות דרך הרגלים העשירה את כל תפיסות העולם ליצירת אקלים חיובי, את ההבנה שלכולם אבל לכולם יש את הכוח לשנות, להגדיל את עצמינו (תודה לדמיון מודרך שנעשה בחשיבה מקדימה לפני עליתינו להר), והיא תלך איתי והוכיחה לכולנו שהכוח נמצא אצלינו, הילדים שלנו הם תמיד פלא גדול בעינינו". עוד סיפרה אורנה: "כמה תעצומות נפש הם גילו, כמה יחס חיובי הם נתנו אחד לשני ואכפתיות, שיתופי הפעולה היו מדהימים בין כולנו. בעיקר הפעם זה היה האומץ לנצח, לעבור את האתגר לא רק הפיסי אלא הנפשי. בני עבר מהפך שלם בהבנה שלו שהוא יכול לעזור לעצמו על ידי הרפיה מנטלית לדבריו, ויכול לסמוך על כוחותיו מבלי להיות תלוי באבא שלו. לקיחת אחריות על הפחד גבהים. זה היה הישג אדיר מהתבוננות שלי מהצד. צוות הפסגה ומתנדביו – הפעלתם את קסמכם ומנהיגותכם על כולנו. הלכנו אחריכם כמעט בעיניים עצומות. בטחנו. תודה לעופר בן-דור מ-180 מעלות, תודה לדקלה מעיין מאל-על, תודה למתנדבים הנהדרים עם הבטחון שנתתם והעברתם אותנו את הדרך. לכל מתנדבי הג'יפים, לזוג הרופאים וזוג האחיות שליוו אותנו בשקט שלהם".

עדי אחות של עידו, הוסיפה: "למרות השרירים התפוסים והגוף שקצת כואב אני ממש שמחה שיצאתי למסע אתמול, בעיקר בשביל אחי המקסים עידו אבל גם בשביל לראות את כל הילדים שהם פלא גדול כל אחד בפני עצמו ואפשר רק להעריץ אותם. בעזרת כוח הרצון, העזרה ההדדית ושיתוף הפעולה שלהם ושל כולם אפשר לכבוש את העולם אבל נתחיל בקטן בבולגריה. הדף לא יכול להכיל את הרגשות וההתרגשות שלי ממה שעברנו אתמול, זו חוויה שלא אשכח אף פעם".

צילום ליאת גולברי

אמיתי כהן, יו"ר דירקטוריון רשת חוויות איחל בהצלחה למשתתפים במסע, ואמר כי: "אני מודה למנהלת המרכז הקהילתי אוסנת לוי, לגלית אלבג רכזת תחום אוכלוסיות מיוחדות, לכל השותפים לפיילוט המרגש ובעיקר ובראש ובראשונה- למשתתפים ולבני המשפחות, שעוברים בדרך להר מסע שהוא עצמו מהות הפרויקט- לחזק את הקשרים, להראות שאין דבר העומד בפני הרצון ושרק אהבה מנצחת את הכל. אנו מאחלים לכולם הגעה ליעד וחזרה הביתה בשלום".

התוכנית פועלת בשיתוף רשת חוויות רחובות, החברה למתנ"סים, חברת אל על, עמותת 180 מעלות – ספורט ללא גבולות ומשרד הרווחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *