חיסול בעולם התחתון: אנטון רומן נרצח אמש ברחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אנטון רומן בן 43 תושב ראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע של האחים לביא נורה למוות לא הרחק מביתם, בזמן שהיה בפיקוח ומעקב של בלשי ימ"ר מרכז . גורמים במשטרה מציינים כי מדובר בתקלה חמורה ביותר.
הצעיר שנורה למוות אמש(חמישי) בידי מתנקש מטווח אפס ונמצא בפרדס מתחת לגשר 411 ברחובות,הוא אנטון רומן בן 43 מראשון לציון המזוהה עם ארגון הפשע של משפחת לביא. כאשר כוחות הביטחון והחירום שעסקו במציאת זירת הפשע הם עברו מבלי לדעת גם בביתו של עמוס(הקטן) לביא בטרם מציאת רומן במרחק של 500 מ' מביתו בשכונת קריית משה בעיר.
רק בחודש דצמבר 2016 הוא נעצר עם עוד כ-10 עבריינים צעירים יחסית מרחובות, אשקלון וראשון לציון, בחשד לתקיפה אכזרית של קבוצת צעירים עימם נקלעו לסכסוך אקראי בכביש על אם הדרך בין רחובות לאשקלון. בחודש פברואר הוא כבר נעצר בתיק של החזקת מטען חבלה שנתפס סמוך למקום בו הוא שהה עם ארבעה אחרים המזוהים עם ארגון לביא, בינהם אחיו קונסטנטין רומן
במגבלות צו איסור הפרסום אפשר לציין כי הלילה נעצרו חמישה חשודים, שלושה תושבי רחובות (26,28,35) שניים מהם הם האחים עמוס ואופיר לביא .אחד תושב אופקים בן 30 ואחד תושב אשקלון בן 36, בחשד למעורבות באירוע והם יובאו הבוקר סמוך לשעה 11:00 לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בפ"ת.
כאמור, החבורה הזו הייתה בפיקוח מתמיד על רקע חומרת מעשי האלימות המיוחסים להם. על הרקע הזה, בלשים של ימ"ר מרכז וימ"ר לכיש מנהלים זה תקופה ארוכה, ביום ובלילה, פעילות מודיעינית ומבצעית הדוקה סביב הגורמים השונים. בלשים של ימ"ר מרכז שהיו בפעילות מיוחדת בסביבה של רומן, מה שמוגדר כ"פיקוח על דמויות עברייניות", הופתעו מכך שמכונית מאזדה בצבע כסף עם לוחית זיהוי צהובה הגיחה מהחשכה מתוך אותו פרדס , יושביה ירו בו מטווח אפס ונמלטו.אי לכך הוקמו מחסומים באזור האירוע במטרה לתפוס את המבצעים לפני מנוסתם ברכב.
החיסול אמש הכה בהלם את צמרת המשטרה במחוז, שכנסה ישיבת חירום מיוחדת לדיון בנסיבות האירוע החריג. בסיום הישיבה סמוך לאחת בלילה יצאה הודעת דוברות בה נמסר: "בהמשך לפרסומים שונים במהלך הערב אנו מזכירים כי משטרת ישראל, במסגרת מאבקה בפשיעה החמורה ובארגוני הפשיעה, מקיימת בדרך קבע פיקוח על דמויות בעולם העבריייני, וכך יימשך גם בעתיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *