חי צומח דומם: טביעת הרגל האקולוגית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

יותר ממאה תלמידים מ-7 בתי ספר ברחובות התכנסו ל'יום השיא' של התוכנית לצמצום 'טביעת הרגל האקולוגית'- המקדמת אג'נדה ירוקה לסביבה

השבוע התקיים יום השיא של התכנית לצמצום 'טביעת הרגל האקולוגית' שנועדה לקדם מודעות לשמירה על הסביבה ולסביבה ירוקה. במהלך היום, מעל 100 תלמידים מבתי הספר היסודיים – 'שריד', 'ניצני המדע', 'רמון', 'רמת אלון', 'סמילנסקי', 'שפרינצק' ו-'פרחי המדע', התכנסו באשכול הפיס רחובות, סיכמו את פעילויותיהם וחוויותיהם, הציגו תוצרים ושיתפו רעיונות. התכנית התקיימה ביוזמת אגף החינוך והנוער, בהובלת חברת המועצה ומחזיקת תיק פיתוח בר קיימא, יערה ספיר, ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה.

כאמור, במסגרת התכנית נבחרה בכל בית ספר קבוצת תלמידים אשר היוותה קבוצת מנהיגות ירוקה. קבוצות אלו לוו על ידי רכז חינוך סביבתי מחברת "צעד ירוק", ובין היתר למדו על המשבר הסביבתי, המחיר שהחברה משלמת, זיהום מקורות מים, אוויר וקרקעות, איבוד שטחי טבע, צמצום משאבי טבע ופגיעה בבעלי חיים ובצומח. בהמשך למדו כיצד ניתן לפעול בצורה נכונה ולצמצם את טביעת הרגל האקולוגית. כל בית ספר בחר מספר נושאים אותם רצה לשפר.

לדוגמא, בבית הספר 'פרחי המדע', בהובלת המורה טליה לוי, צמצמו את צריכת החשמל ב- 20%, צמצמו שימוש במים ב 5% וצמצמו הגעה של תלמידים לבית הספר ברכב פרטי ב- 16%.

במהלך היום כל קבוצת מנהיגות הציגה את תוצאות הפעילות שלה וכמה הצליחה לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית של בית הספר. בתי הספר אשר סיימו בהצלחה את התכנית קיבלו תעודת הערכה מעיריית רחובות על השתתפותם בתכנית, צמצום טביעת הרגל האקולוגית ותרומתם לבריאות הסביבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *