חשיפה: בלב קניון רחובות עובד צייר החשוד במעשה מגונה בקטינה

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

חשיפה: הצייר הקריקטוריסט גלעד חפץ שעובד בקניון רחובות, נחקר על עבירת מין בקטינה ונתפס עם סמים. בפרקליטות טרם קיבלו החלטה, סנגורו: " עברו הרבה שנים ואין שום ראיה נגדו, מדובר בעינוי הדין".

 

הדברים הנחשפים לראשונה ב"חדשות רחובות ניוז" מתיחסים לצייר קריקטוריסט מוכר, גלעד חפץ בן 65, או בשמו המסחרי "גיל טונס".

מדי שבוע הוא מגיע לצייר עוברים ושבים בקניון רחובות והוא בתחום זה 40 שנה.

אולם, גלעד נעצר בחודש מאי 2018 במשטרת ת"א בחשד לביצוע מעשה מגונה בקטינה, בזמן המעצר נתפסו ברשותו סמים מסוג מריחואנה והחשודים כסם אונס.

חפץ/טונס, נעצר והובא לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב בפני השופטת חיותה כוחן עומר, בפתח הדיון אמר נציג המשטרה יבגני קפילביץ': "מדובר בחשוד שביצע מעשה מגונה, הטרדה מינית והחזקת סם אונס. הוצא צו חיפוש ונתפסו סמים החשודים כסם אונס ושני כדורי חגיגת וקצת מריחואנה. החשוד ביצע את המעשים תוך כדי שהוא מספק את סם האונס לאותן בחורות".

במהלך הדיון ביקש סנגורו של חפץ מהשופטת חיותה לאסור את פרסום המקרה, אולם השופטת דחתה את הבקשה ונימקה: "בעבירה מסוג זה קיים אינטרס ציבורי מובהק כי שמו של החשוד יפורסם, על מנת שמתלוננות נוספות תגענה למסור את גרסתן, היה ויש כאלה".

קניון רחובות צילום רחובות ניוז

השופטת חיותה שחררה אותו בערבות וסיכמה: "במאי 2018 התלוננה המתלוננת כי שנתיים לפני כן הגיעה להוסטל של החשוד, ולדבריה החשוד גרם לטשטושה באמצעות חומר כלשהו ובהיותה בבריכה, הוא נגע באיברים מוצנעים בגופה. המתלוננת הסבירה מדוע השתהתה בהגשת התלונה. ההסבר של המתלוננת, גם אם אקבל את מהותו כנכון, אינו מתיישב עם הפרסומים שפרסמה המתלוננת בפייסבוק לאורך חודשים. זאת ועוד, בתוך הפייסבוק ישנה התכתבות ענפה בין המתלוננת לבין אחרות ואף אחת מהמכותבות לא מצאה את דרכה למשטרה מאז הגשת התלונה המשטרה".

מאז המעצר המשיכה המשטרה בחקירתה ובסיומה מסרה את חומר החקירה לידי הפרקליטות שעדיין לא קיבלה החלטה. המעצר והחשדות כנגדו לא מנעו מגלעד/גיל להמשיך לפקוד את קניון רחובות ולהציב את דוכנו, לתת שירותים לתושבים ולצייר באופן מקצועי כל אחד ואחת. חפץ מוכר בעיקר באדיבותו לאזרחים, במקצועיותו ומיומנותו, אך כל זאת לצד עננה מעל ראשו שעדיין נמצאת בבחינת הפרקליטות.

גלעד חפץ, תושב ת"א בן 65, מגיע כאמור אל הקניון ומציב דוכן מדי יום שלישי וימים נוספים בקניון רחובות.

שמו הועלה בכתבת תחקיר שפורסמה לפני כשנה במדור שנה 7 ימים.

בעקבות הכתבת תחקיר ,זיהו הורים תושבי רחובות את חפץ על אף ששינה את שמו ודיווחו למערכת חדשות רחובות ניוז ועתה סיפורו נחשף.

כנגד הצייר המוכשר, הוגשה כאמור תלונה על עבירת מין, הוא נחקר במשטרה והחומרים מונחים בפרקליטות שטרם קיבלה החלטה אם להעמידו לדין.

בינתיים, ניגשים אליו עשרות בנות קטינות והורים מדי פעם, הוא מצייר אותן, אדיב אליהן מאוד, וחשוב שיידעו כולם במי מדובר.

טרם החשיפה, שלח הצייר אל מערכת רחובות ניוז מכתבי הערכה על עבודותיו, עדויות אופי מטעמו על חריצותו ומקצועיותו.

למערכת הוא מסר כי הוא לא מתכוון להגיע יותר לקניון או לעיר רחובות, נמשיך לעקוב.

בנוסף, צרף חפץ תעודת יושר שהוציא בשנת 2001 וקיבלה תוקף משנה במטי אשתקד.

 

מנכ"ל קניון רחובות יהודה אורן

במסגרת קבלת התגובות, פנינו אל מנכ"ל הקניון יהודה אורן ששמע את הדברים ולבסוף סרב להתייחס. 

מהפרקליטות נמסר: " התיק נמצא בבחינת הפרקליטות וטרם התקבלה החלטה". 

 

עורך הדין גיל פרידמן המייצג את חפץ מסר בתגובה: " עברו כל כך הרבה שנים, ממה שהבנו המשטרה המליצה לסגור את התיק, מדובר בעינוי דין ללקוח שלי, שאין שום ראיה נגדו שעשה איזושהי עבירה".

מתוך התחקיר שפרסמה מפיקת הגיליון 7 ימים גילית קוזבה: "במשך כשני עשורים הפעיל צייר הקריקטורות גלעד חפץ בתל אביב ובאילת קומונות רוחניות בשם 'הבית הקסום', שצעירות רבות נהגו לפקוד אותן. עדויות קשות של נשים שפותו להגיע לשם באמצעות הבטחה למגורים בחינם ובילויים בבריכה – ונקלעו לסיוט של חייהן".

 

חדשות רחובות ניוז

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: