חשש לתוצאות שגויות; משרד הבריאות הקפיא הודעות לנבדקים לקורונה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
קורונה

ממידע שהגיע עולה כי יש חשד שנבדקים לקורונה קיבלו תשובות שגויות לגבי מצבם. בעקבות כך, משרד הבריאות הורה אמש למנהלי קופות החולים שלא לבשר לנבדקים לנגיף הקורונה על תוצאות בדיקתם. מקור בכיר במערכת הבריאות: “מתהפכת לנו הבטן מאז אתמול”. משרד הבריאות: “צוותים שלנו ושל משרד ראש הממשלה עובדים על פתרון בשעות אלה”.

מוריס דורפמן ראש חטיבת רגולציה מחשוב ובריאות דיגיטלית במשרד הבריאות שלח הודעה בהולה לאנשי קופות החולים להקפיא הבוקר(שבת) את ההודעות חייובים/שלילים וזאת בשל תקלה שהתגלתה  ״מדובר ב-27 מעבדות פעילות בכל רחבי הארץ. במסגרת בדיקה שגרתית של מהימנות הנתונים אמש ( טרם הודעה לחולים) התגלו מספר נתונים סותרים. לאור זאת הוחלט לבצע בדיקה מקיפה בכל המעבדות של נתוני הבדיקות שבוצעו אתמול (וטרם דווחו לחולים). חשוב להדגיש שצוותי המעבדות עושים עבודה מצוינת ושהמעבדות פועלות בהיקפים חריגים שעוד ילכו ויגדלו ובמשך 7 ימים בשבוע.פעילות המעבדות נמשכת בשבת, וכך גם פעילות מד”א. .

ההנחיה הינה רק לעצור בשלב זה את הודעות לציבור על הבדיקות שנעשו אמש. להערכתנו התקלה תתוקן תוך שעות בודדות. דורפמן הוסיף: צריך לזכור שהמעבדות עובדות בקיבולת של אלפי בדיקות ליום – עוד מעט נגיע ל-10,000 בדיקות ביממה ובעוד שבועיים על פי הנחיית רה״מ 30 אלף ביממה, זוהי כמות גבוהה מאוד של בדיקות שמדינת ישראל עושה וזה מגביר את כמות העבודה של כולנו. המערכת כולה מגוייסת לטובת האירוע.

אסתר אדמון, יו”ר הסתדרות המיקרוביולוגים, הביכוכימאים ועובדי המעבדות: “עד כה, עושות המעבדות הרפואיות עבודה מצוינת, מקצועית ומהימנה. הבעיה היא בחוסר הסדר בשטח. בין היתר, בפער בין הנתונים המתפרסמים של היקף הדיגום המטופלים, לבין הגעתן למעבדות.  כל דגימה, מרגע הגעתה לכל אחת מהמעבדות הרפואיות, בשעות הפעילות, נבדקת תוך 6 שעות, ומועברת התשובה מהמעבדות למשרד הבריאות, לפי הפרוטוקול. יש לבדוק את השרשרת ואת המסלול כולו, מרגע לקיחת הדגימה, עד הגעתה למעבדה, ואופן מסירת התשובה על ידי משרד הבריאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן