יוזמה ברוכה: תלמידי ‘אורט רחובות’ במבצע משלוחי מנות לניצולי שואה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תלמידי ‘אורט רחובות’  עמלו על הכנת וחלוקת משלוחי מנות לניצולי שואה במסגרת פרויקט ‘מחוברים’.
התלמידים מיזמתם שלהם החליטו לעשות חג פורים שמח לניצולים שאליהם הם נקשרו

במערכת החינוך ברחובות מספרים כי יותר ויותר תלמידים מעדיפים לארגן ולהעניק משלוחי מנות מאשר לקבל בעצמם, מה שמעיד על חינוך לערכים ולנתינה ועל מודעות חברתית כבר מגיל צעיר, שקיימת בקרב תלמידי העיר.

בקריית החינוך ‘אורט רחובות’  הופתעו הבוקר(שלישי) לגלות יוזמה ברוכה של תלמידי חטיבת הביניים המלווים את ניצולי השואה בפרויקט ‘מחוברים’ מיזם  ערכי וחברתי: התלמידים חשבו והציעו להכין מיוזמתם שלהם משלוחי מנות לניצולים שאליהם הם נקשרו .זה לא סוד כי  ניצולי שואה רבים בישראל  חיים בבדידות ובניתוק, עברם הקשה הופך את ימי זקנתם למורכבים ובעייתיים יותר מאשר הקשיש הממוצע. ואין כמו מנהג משלוח מנות בחג שיכול להמתיק להם במעט את ההרגשה הכללית ,בסלסילות מלאות בממתקים וחטיפים. את מקור מנהג נתינת משלוח המנות ניתן למצוא במגילת אסתר בציווי של מרדכי לחגוג את ההצלה מגזירות המן הרשע – “…וְהַחֹדֶשׁ אֲשֶׁר נֶהְפַּךְ לָהֶם מִיָּגוֹן לְשִׂמְחָה וּמֵאֵבֶל לְיוֹם טוֹב; לַעֲשׂוֹת אוֹתָם יְמֵי מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה, וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ וּמַתָּנוֹת לָאֶבְיֹנִים”.

פרויקט “מחוברים” הוקם כדי לעזור לניצולי השואה להתמודד עם עולם הבדידות ע”י יצירת קשר בניהם לתלמידים מתנדבים, המקנים להם מיומנויות מחשב וכניסה אל עולם התקשורת והאינטרנט. במסגרת הפרויקט מקבלים הניצולים מחשב וחיבור לרשת האינטרנט. התלמידים המתנדבים מגיעים לבתי הניצולים, מקנים להם מיומנויות מחשב בסיסיות בעזרת מערכי הדרכה ייחודיים לפרויקט, ומקיימים עימם קשר בלתי אמצעי מתמשך.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן