יוזמה חלוצית ציונית: "במקום טיול שנתי שירות לאומי לשיקום ההריסות"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ראש עיריית רחובות עו"ד מתן דיל ברך את תלמידי כיתות י"ב בתיכון דה שליט, במסיבת סיום מרגשת: אני מבקש מכם, תעצרו ותהנו מהרגע". מנהל בית הספר חשף כי הוא מתכנן: "בשנה הבאה, במקום טיולים שנתיים נצא לשיקום הרים ויערות". 

 

את הערב פתח מנהל התיכון אבי קיש, לאחר מכן הגיע ראש העיר מתן דיל שפנה לתלמידים ולהוריהם: "אנחנו נמצאים בימים ארוכים מדי, קשים מדי, לפני שבוע חגגנו במוצאי שבת כשחזרו החטופים, ובמוצאי שבת האחרונה בכינו על החיילים, אחרי זה עוד חייל ועוד חייל…אנחנו נמצאים בימים באמת קשים, ולכן כשיש את הרגעים הללו (כמו מסיבת הסיום א"ש) צריך למצוא אותם, לאחוז בהם, לחגוג, חברים לחגוג שהגעתם לערב הזה ואתם נמצאים ממש רגע לפני גיוס, אז תשמרו על עצמכם. זה רגע לפני בניית המשפחה שלכם, זה רגע לפני הקריירה שלכם, איזה צומת…".

דיל סיים בטיפ ובברכת דרך צלחה: "תדעו לכם שיש לכם הכל! אתם זכיתם, ולמדתם במוסד חינוך מדהים, מרהיב, חזק, עוצמתי, ערכי, מקצועי, יש בו הכל! קיבלתם את כל הכלים להצלחה! תאמינו בעצמכם, תסמנו את המטרה, מבטיח לכם מי שמסמן ולוחץ חזק מגיע! תאמינו לי".

 

מנהל התיכון אבי קיש התיחס למצב הרגיש והמורכב שעברו תלמידי בית הספר, ההורים, בוגרי בית הספר שנפלו ולבסוף חשף יוזמה שמתכנן קיש עם ועד ההורים גיל ויינר: " חשוב לי לספר שיחד עם יושב ראש הנהגת ההורים גיל ויינר, יזמנו, שבשנה הבאה נסב את הטיולים השנתיים לשירות לאומי, כל זאת בתקווה שהמלחמה תהיה מאחורינו כמובן. במקום לטייל בשבילי ונחלי הארץ, נצא עם התלמידים והתלמידות, לשקם את הריסות המלחמה בהרים וביערות ואיפה שיזדקקו לנו, בדרום ובצפון. אני מקווה שליוזמה הזאת יצטרפו בתי ספר נוספים בעיר ליוזמה ציונית חלוצית בעת הזו. בוגרות ובוגרים יקרים, אנחנו במלחמה שנכפתה עלינו. חטופינו נמקים בשבי החמאס. מאות אלפים אזרחי המדינה לא ראו את הבית שלהם וכנראה שלא בטוח שיש להם לאן לחזור. זה לא זמן רגיל, אבל עכשיו זהו תורכם, להתגייס, לגלות רגשות, נחישות, לעשות למען המדינה, היא מדינת ישראל".

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *