יום המשפחה בביה”ס “ויצו” ברחובות הוקדש למשלוחי מנות ל”בית החם”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מימין: הרצל שקרצי מנהל בית הספר ויואל אודה מורה במגמת תקשורת עסוקים בהכנת כדורי שוקולד

יום המשפחה בבית הספר התיכון ויצו ברחובות התקיים באווירה נינוחה -ממכירת כרטיסי ברכה מעוצבים של תלמידים דרך עבודות יצירה וכדורי שוקולד שהכין הצוות החינוכי

יום המשפחה בבית הספר התיכון ויצו ברחובות החל בשעות הבוקר עם “פסטיבל בשקל” – מכירת כרטיסי ברכה שעיצבו תלמידי כיתת י’3. ההכנסות ממכירת הכרטיסים [שנמכרו בשקל], הוקדשו לרכישת משלוחי מנות ל”בית חם” – בית בקהילה שנמצא בסמיכות לבית הספר ואשר תומך באוכלוסייה חלשה כלכלית שידה אינה משגת. תלמידי הכיתה מתנדבים ב”בית החם” מדיי שבוע במסגרת מעורבות חברתית.
סיון רהב, מורה במגמת עיצוב: “עיצבנו כרטיסי ברכה כחלק מלימודי תכנת אילוסטרטור והיה לנו חשוב לחבר ללימודים התיאורטיים חוויה מעשית. המכירה היא חוויה שמחברת בין הלימוד לחיי התלמידים גם כמענה לשאלה מה ניתן לעשות עם הלימודים במגמת עיצוב. קיבלנו המחשה לכך שניתן להפיק תועלת מהלימודים כבר בשלב כה מוקדם. התגובות היו נלהבות – יעידו על כך קצב מכירת הכרטיסים ותגובות התלמידים שעיצבו את הברכות. עד כה אספנו 150 שקלים ואנו ממשיכים במכירתם”.
לאחר המכירה, בשעות הצהריים, התכנסו כלל מורי בית הספר ביחד עם הצוות החינוכי, מנהל בית הספר ועובדים נוספים בספרייה, לפעילות יצירה והכנת כדורי שוקולד. בעוד כל אחד מהנוכחים שקד על עבודת היצירה בה בחר – מחזיק מפתחות,סיכת ורד בסגנון בוהו, מגנט למקרר, סיכת כובע/דש או פרח מבד, סיפרה לנו טניה דובינסקיה שריכזה את הפעילות על ההכנות: התחלתי לעבוד על הארוע לפני חודש. היה לי חשוב שהפעילות תתאים לכלל חברי הצוות שלנו ורציתי שיהיה מגוון. לא בכדי השלחן המבוקש אליו פנו גברי בית הספר בשקיקה, נחושים לעמוד במשימתם – שלחן כדורי השוקולד, קורצת טניה בהומור וממשיכה: הכנתי חומרי הסברה מגוונים: סרטונים [צילמתי את עצמי מכינה כל משימת יצירה], דפי הסבר מפורטים, מוזיקת רקע של גיטרה ספרדית הוסיפה לאווירה. ההשראה הגיעה מהמורים חובבי עבודות יצירה ואמנות וזו הייתה הזדמנות לשלב ביניהם”.


הרצל שקרצי מנהל בית הספר על רציונאל הפעילות: בחרנו לערוך את הפעילות ביום המשפחה לא מתוך רצון להשוות או למזג בין ערכי המשפחה למקום העבודה אלא משום שבאקלים התרבותי בישראל אנו מבלים את מרבית זמננו במקום העבודה תוך אנטראקציה חברתית ממושכת ועל כן ראוי ליצור בו אקלים נח ומפרה. מכאן – השקעת משאבים בפעילות לגיבוש הצוות, ליצירת תחושת רווחה ושיתוף הכרחית ואינה מותרות. יום המשפחה הוא הזדמנות ליזום פעולות כגון אלו, שיקרבו אותנו זה לזה ואני מתרגש מתחושת העליצות ששוררת כאן”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן