יש לכם ג'יפונים? תשמרו טוב על האוטו

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ב–2018 הג'יפונים ורכבי כביש-שטח היו כלי הרכב הכי מבוקשים על ידי הגנבים.אזור השפלה עם 11% אירועי גניבות שהתרחשו בשנה החולפת

מסתבר כי 11% מאירועי גניבות הרכב שהתרחשו בשנה החולפת אירעו באזור השפלה.כך עולה מדוח סיכום 2018 של חברת איתוראן, המתבסס על נתונים של 550 אלף רכבים, שבעליהם מנויים לשירותי איתור והשבת הרכב של החברה.

עוד עולה מהנתונים, כי ג'יפונים ורכבי כביש־שטח נמצאים בדרך להפוך לכלי הרכב המבוקש ביותר בידי גנבי רכב. הם היוו 29% מכלי הרכב שנגנבו, קרוב מאוד לרכבים הפרטיים (33%). 18% מכלי הרכב שנגנבו היו רכבים מסחריים, 13% היו משאיות, 5% אופנועים וקטנועים ו־2% ציוד מכני הנדסי.

ב־51% מאירועי הגניבה היו לגנבים מפתחות הרכב, אם בעקבות פריצה לבית הנהג, שימוש במפתח שנשכח ברכב, שוד של המפתח ישירות מהנהג, או מקרים של שיתוף פעולה בין הנהג לגנבים במטרה להונות את הביטוח.

ואם אתם שואלים להיכן מגיעות המכוניות הגנובות?,אז ברוב המקרים הם הועברו לשטחים לרמאללה ולטול כרם, הסמוכות למרכז הארץ ומשמשות ערי מקלט עבור הגנבים. מיותר לציין כי בסוף תהליך הגניבה הרכבים מפורקים לחלקים ולאחר "משחטה" הם נמכרים לבעלי מוסכים ברחבי הארץ.

לפי חב' איתוראן, והעומד בראשה ניר שרצקי, הצליחו בשנה החולפת חוליות האכיפה של החברה להביא למעצרן של 110 חוליות חשודים בגניבת כלי רכב, דבר שחסך למשק כ־7,480 גניבות כלי רכב בשנה והביא לחיסכון של כ־598 מיליון שקל. עוד עולה, כי במהלך השנה השיבה איתוראן לבעליהם 720 כלי רכב לאחר גניבתם, בהערכת שווי של כ־144 מיליון שקל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *