כך הפכה מועצה אזורית ברנר לחממת הכדורסל הארצית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אם בשנים הקודמות גלבוע/גליל הייתה חממה לשחקנים צעירים וסיפקה לא מעט כישרונות לכדורסל ההישראלי,השנה התהפכו היוצרות וגם במרכז יש מקום אולטימטיבי להטמעת יסודות כדורסל ממנו מגיעים שחקנים לנבחרת ישראל.
כדי להבין כמה ההישג של של מועצה אזורית ברנר הוא אדיר בנושא טיפוח שחקנים צעירים. צריך ללכת 45 שנה אחורה .זאת אחרי שהדהימו את מכבי ת"א הגדולה של מיקי ברקוביץ' ומוטי ארואסטי. בעוד הנסיעה לקיבוץ בפאתי העיר רחובות עובר דרך כבישים מלווים בריח פרות שהגיע ממרחקים. אפילו שער הכניסה הפסיק לעבוד בשלב מסוים והפך את החיפוש אחר אולם הספורט למשימה מאתגרת.מנגד, המועדון התל אביבי רק הלך וצמח ותפס שם באירופה כאחד המועדונים הגדולים ביבשת ,בברנר עוד מתרפקים ותיקי הקיבוץ על אחד הניצחונות הגדולים בתולדות הכדורסל הקיבוצי בישראל.ואת הקבוצה הבוגרת לא תמצאו בליגות הגבוהות בדומה למכבי.
זה לא סוד כי ענף הכדורסל פופולארי ואהוב בישראל, כל מה שצריך זה לצאת לסיבוב בין מגרשי הספורט השכונתיים ולהעיף מבט. אלפי צעירים יותר וצעירים פחות מוותרים על הספה הנוחה בבית וחולמים להיות עומרי כספי הבא.
בעוד ברחבי הארץ פזורים לא מעט אגודות בעלי שם בכדורסל הישראלי הקורצים לילדים להגיע אליהם על מנת לקבל את יסודות הכדורסל בין רחובות לגדרה בלי שהרגשנו צומחת לה חממת כדורסל של מועצה אזורית ברנר שהצליחה להגיע להישגים רבים במהלך השנים האחרונות וכל זה תחת שרביטו של המנהל המקצועי,תומר בן חמו .שמחזיק ברזומה עשיר של 23 שנות ניסיון כמאמן כדורסל, מזה מס' שנים שהוא נמנה עם מאמני הטרום קדטים בישראל ובנוסף אימן בעבר קבוצות נערים לאומית בפועל חולון והפועל גבעתיים.
בן חמו, זיהה מיד ב את הפוטנציאל הטמון במחלקה .שראה כי מדובר בשחקנים צעירים ומוכשרים שאוהבים לעבוד.

תומר בן חמו.ראה את הנולד
והתוצאות לא איחרו לבוא .בחמש השנים האחרונות מגיעים שחקני מחלקת הנוער של מועצה אזורית ברנר להשגים גדולים מאוד במעמד ארצי חצי גמר וגמר גביע המדינה כולל אליפויות רבות .השקעה גדולה בילדים ברמה הגבוה ביותר ( מאמן אתלטיקה חדר כושר,פסיכולוגית ספורטיבית ומאמנים בכירים מאוד )
כאשר מגיעה מילה טובה לראש המועצה,דורון שידלוב שדואג לתמיכה גדולה מסביב לאגודה והן לעמותת הכדורסל שדואגת להכל .
צריך לזכור כי לא מעט שחקנים בוגרי הנוער של מועצה אזורית ברנר משחקים בקבוצות ברמות הגבוהות ביותר בארץ שרובם בליגות לאומית וזה מבלי להזכיר את זיומנם של עומר מוריץ( בנו של אגדת הכדוריד,הראל מוריץ) וניר טאוב לסגל נבחרת ישראל הצעירה

עומר מוריץ,התפוח לא נפל רחוק מהעץ

ניר טאוב,נבחר ל- mvp u14. מסומן ההבטחה הבאה
לאור ההצלחה של מחלקת הנוער והזכייה באליפות הארץ
הדבר לא נעלם מעיניהם של סקאוטים מאגודות הגדולות בישראל וכך נוצר מירדף מטורף אחרי שחקני המחלקה הצעירה המובילים. מי אמר שאין כדורסל בקיבוצים?.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *