fbpx

כללים להתמודדות עם בעיות ביוב ברחובות

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
צינורות ביוב,תמונה להמחשה בלבד

העיר רחובות מוגדרת כאחת מ-15 הערים הגדולות בישראל ולצד שכונות מגורים בבנייה משותפת ופרטית, ישנם מרכזי מסחר ועסקים שוקקים. תוסיפו לזה את הצפיפות היחסית שמאפיינת כל כך את ערי המרכז וגוש דן ותקבלו את התמהיל המושלם להיווצרות של בעיות ותקלות במערכת הביוב.

אם נתקלתם בבעיית ביוב בפעם הראשונה, העניין עשוי להראות לכם כמעט כמו "סוף העולם". אין ספק שמדובר במראה לא נעים (בעיקר אם זה מתרחש בדירה או העסק שלכם) אך חשוב לזכור שמפאת העומס על המערכת, תקלות ביוב ברחובות הן דבר שבשגרה והטיפול בהן יכול להיות מאוד פשוט אם יודעים כיצד לעשות את זה.

נתקלתם בבעיית ביוב? לפניכם כל מה שצריך לעשות כדי לטפל בה באופן היעיל והזול.

בלי לחץ

הבסיס לפתרון של כל בעיה הוא לנסות ולהימנע מלחץ מיותר. בטיפול בתקלות ביוב, הכלל הזה מקבל משנה תוקף מאחר שישנם בעלי מקצוע רבים שישמחו לנצל את הלחץ על מנת לגרוף סכום כסף גבוה על הגב שלכם.

לכן, הצעד הראשון בדרך לפתרון הוא לפעול בשיקול דעת.

אינסטלטור או ביובית

רבים נוטים לקרוא לאינסטלטור באופן אוטומטי אך כשמדובר בתחזוקה וטיפול בביוב, מומלץ להזמין ביובית ברחובות.

כפי שניתן לראות, בקישור המצורף, ביובית היא רכב עם מיכל ומשאבות שהיעוד שלו הוא לתקן בעיות ביוב ולספק שירותי אחזקה.

מדובר בכלי היעיל ביותר להתמודדות עם סתימות והצפות ולעתים גם היחיד כך שאם בכל זאת קראתם לאינסטלטור בעקבות סתימה או הצפה, סביר מאוד להניח שהאינסטלטור יזמין ביובית. לכם זה יעלה יותר מן הסתם והפתרון לבעיה יתעכב שלא לצורך.

ביובית ברחובות בלבד

לא בכדי הדגשנו שמומלץ בחום להזמין ביובית של קבלן מקומי ברחובות ולא מעיר אחרת. יש לכך שתי סיבות – האחת קשורה בשירות והשנייה במחיר.

מצד אחד, מפעיל ביובית ברחובות יוכל להגיע אליכם באופן מידי בעוד שקבלן ביוב מעיר אחרת עשוי להתעכב.

שנית, העלויות של הזמנת ביובית נקבעות בין היתר ממרחק הנסיעה כך שאם תתמקדו בביובית ברחובות, יכול מאוד להיות שתשלמו פחות על אותו השירות.

הזמנת שירותי ביובית בשעות הפעילות

אם נחזור מעט לאחור בוודאי תשימו לב שהתחלנו בהמלצה לפעול בשיקול דעת מהסיבה שפזיזות עשויה להביא לטעויות יקרות.

אחת הטעויות הנפוצות היא להזמין ביובית בכל שעה ובכל יום. כל עוד מדובר בימים ראשון עד חמישי עד השעה 18:00, כנראה שלא תהיה בעיה אך אם תעשו את זה בסופי שבוע או בערב והלילה, אתם עשויים לשלם מחירים יקרים יותר ב-200% ואפילו יותר.

מה עושים? כשאין ברירה משלמים אך אם ניתן להמתין מעט, תוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף.

אבחון התקלה באופן הנכון

ישנה חשיבות מאוד גבוהה לאבחון נכון של התקלה. אחת הבעיות הנפוצות בתקלות ביוב ברחובות ובכלל היא שהטיפול נעשה באופן מקומי ולא בגורם הבעיה.

אתם יכולים לנחש שבתנאים האלה לא יעבור הרבה זמן עד שהבעיה תחזור ולעתים קרובות ביתר שאת.

קחו לדוגמה מקרה נפוץ של סתימה והצפת ביוב כתוצאה משורשים שחדרו לצינורות. מדובר בבעיה שכיחה ברחובות ולעתים קרובות הטיפול בה מסתכם רק בפתיחת הסתימה ושאיבת הביוב מבלי להתייחס לגורם הבעיה.

הפתרון הנכון יהיה יקר יותר בטווח הקרוב אך לאורך זמן, פתרון תמידי יהיה הרבה יותר נוח וזול לעומת הזמנת ביובית כל מספר חודשים או שבועות.

ביובית בגודל המתאים

ישנן הרבה סוגים של רכבי ביובית וחשוב להתאים את הכלי לאופי הבעיה והמיקום שלה במיוחד בעיר צפופה כמו רחובות שבה לעתים קרובות לא ניתן לעבוד עם ביובית רגילה ויש צורך להזמין אחת קטנה.

כך גם במקרים של הצפה נרחבת שבה חשוב להזמין מבעוד מועד ביובית עם מיכל אגירה בקיבולת גבוהה.

השוואת הצעות מחיר

בהיעדר מחיר מחייב, כל אחד רשאי לדרוש כמעט כל מחיר ואם תשוו מחירים יכול מאוד להיות שתגלו הפרשים של עשרות אחוזים בין הצעה להצעה – לעתים בלי הצדקה.

כדי להתמודד עם הסוגיה הזאת מומלץ להשוות כמה הצעות מחיר עבור שירות עם אותו המפרט בדיוק.

קבלה ומסמך הזמנת עבודה

מצאתם ביובית מומלצת ברחובות? לפני שמתחילים בדקו שאתם מקבלים מסמך הזמנת עבודה וקבלה בסיום. מדובר בצעדים שיבטיחו לכם את ביצוע העבודה כפי שהובטחה ואחריות במידה שיתעוררו בעיות בהמשך.

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: