כפי שפורסם לראשונה ב'רחובהוט': האחים לביא מואשמים ברצח

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

כתב אישום הוגשו היום (שישי) נגד עמוס ואופיר לביא, ראשי ארגון הפשע המשפחתי, בזכות עדותו של עבריין שהופעל כסוכן סמוי. דבר שתרם לאיסוף ראיות נגד יותר מ-40 חשודים.

כפי שפורסם לראשונה ב'רחובהוט'הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום נגד עמוס ואופיר לביא, האחים המנהלים את ארגון הפשע של משפחת לביא, בגין ניסיון רצח.

עבריין שהופעל כסוכן סמוי של המשטרה, ובהמשך הוכר כעד מדינה, תרם לאיסוף ראיות שהבשילו לכדי כתב האישום. על פי חומרי החקירה, הסוכן התחבר לאחים לביא דרך נופר אוחנה, דמות בכירה בארגון הפשע שמואשם גם הוא במסגרת הפרשה, ורקם איתם קשרים שהובילו לחימושו בנשק ושליחתו לביצוע ניסיונות הרצח.
במהלך הפעלת הסוכן, שאותו ליוו מפעיליו ביחידה המרכזית, הצליח זה לאסוף ראיות מפלילות נגד מעל ל-40 חשודים מאזור דרום הארץ ומרכזה. לקראת סוף הפעלתו הוחלט, בתיאום עם הגורמים הרלוונטיים, להפוך את הסוכן ל"עד מדינה". הראיות שאסף מעידות על עבירות חמורות של סחר באמצעי לחימה כגון אקדחים, נשק מסוג "קרלו" ומטען חבלה, וסחר בסמים מסוכנים שכללו הרואין, קוקאין, אלפי בולי אל-אס-די ועוד. בשלב הגלוי של החקירה פשטו כוחות רבים של משטרת ישראל ובוצע גל מעצרים נרחב.
על פי כתב האישום, הסוכן נפגש עם האחים במתחם המשפחה ברחובות וסיפר להם על סכסוכים בינו ובין מספר דמויות, שהובילו לשילוב אינטרסים ביניהם. אחד מהאחים הציע לחמש אותו, ובהזדמנות אחרת העביר לו חבר בארגון הפשע אקדח. על כך מואשמים האחים בעבירות בנשק.
לאחר שנמסר לידיו כלי הנשק, יצא הסוכן עם אדם נוסף לתור אחר שניים שעמם היה מסוכסך, אך פעילות משטרתית אקראית סיכלה את פעולתם.
עד המדינה נשלח ע"י האחים, ביחד עם שני מעורבים בפרשה, לחסל את נואל אברג'יל לאחר שמקורב אליהם נפגע בקטטה בבית המעצר אוהלי קידר. הם הגיעו לדירתו ביבנה, אך יעד החיסול הבחין בהם ונמלט. כשדרש ממנו השותף לחיסול את האקדח שקיבל מהאחים, אמר הסוכן בכזב שהשאיר אותו בביתו.
לאחר גיבוש הראיות והבשלתן לכדי כתב אישום, הגישה פרקליטות מחוז דרום היום כתב אישום גם נגד שני האחים לביא.
בפרקליטות דרשו להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים, בשל "מסוכנותם של המשיבים המתעצמת נוכח עברם הפלילי", כפי שנאמר בדיון. מכתב האישום עולה כי אופיר לביא הורשע בעבר בין השאר בשלוש עברות של קשירת קשר לעשות פשע, ייצור, ייבוא וייצוא נשק בלי רשות, שלוש עברות של רכישת נשק או החזקתו שלא כדין. עמוס לביא הורשע בעבר בין השאר בשתי עברות של השמדת מסמכים ושל קשירת קשר לעשות פשע. מעצרם של האחים הוארך עד לקבלת החלטה חדשה בעניינים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *