לא עמדו ביעדי המחזור: יפאורה-תבורי קיבלה קנס בגובה של 9 מיליון שקל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
hפאורה רחובות.תמונת ארכיון

יצרניות המשקאות הציבוריות עדכנה  אתמול (חמישי) על גובה הקנס שהוטל על המפעל הרחובותי במסגרת הקנס שהטיל המשרד לאיכות הסביבה  על אי-עמידה ביעדי מיחזור.

קרור, החברה-האם של יפאורה-תבורי,קיבלה מהמשרד להגנת הסביבה קנס בסך של כ-9 מיליון שקל, וזאת בגין "אי-עמידה של יפאורה-תבורי ושל עין גדי מים מינרליים ביעדי האיסוף והמיחזור של מכלי משקה גדולים שבוצעו עבורה על-ידי חברת תאגיד המיחזור אל"ה בשנת 2016". יפאורה הודיעה כי בכוונתה להגיש השגה על עצם הטלת הדרישות לתשלום ועל סכומיהן. בנוסף הודיעה יפאורה כי בכוונתה לבצע הפרשות בספריה.

חשוב לציין כי יפאורה-תבורי היא אחת החברות השותפות בתאגיד המיחזור אל"ה הנמצא בבעלותם של יצרניות המשקאות הגדולות בישראל – החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה-קולה ישראל), טמפו משקאות, יפאורה-תבורי ומעיינות עדן. תאגיד המיחזור אל"ה הוקם בתחילת שנות האלפיים בעקבות חוק הפיקדון. על-פי החוק, באחריות התאגיד איסוף מכלי המשקה החייבים בפיקדון לטובת מיחזורם והחזרת הפיקדון לצרכנים.  אשר נקנס בסוף החודש שעבר בסכום של 48 מיליון שקל על-ידי המשרד להגנת הסביבה. זאת לאחר שהשר להגנת הסביבה , זאבק אלקין, החליט בשלב זה כי לא יוטל פיקדון על בקבוקי 1.5 ליטר. תאגיד המיחזור אל"ה הודיע כי יערער על החלטה זו בבית המשפט.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *