לוחמים בגוף ובנפש: סיפוריהם מעוררי ההשראה של פצועי צה"ל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
משמאל מירב אהרון, איתמר הרשקו, אמיתי כהן, אלרואי אסרף, אתי מקדסי(צילום דורית גוזי)

רשת חוויות רחובות ציינה את ערב ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה עם סיפוריהם מעוררי ההשראה של אל"מ שמואל שבח, רס"ן ויקטור ברנס ורס"ר יאיר אסולין

רשת חוויות רחובות ציינה אמש(ראשון) את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה  במפגש מעורר השראה עם פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. האירוע התקיים בחוויות שוויץ רחובות החדשה, במעמד סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום, יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן, יו"ר מחוז השפלה של ארגון נכי צה"ל, שרון דקל נחשוני, יו"ר מועצת מחוז השפלה בארגון נכי צה"ל, דני בן אבו, מנכ"ל רשת חוויות, אלרואי אסרף, סמנכ"ל רשת חוויות, גולן ביטון, חברי מועצה, בני משפחה ותנועות נוער.

בלום, אמר כי: "אני נפעם מהכוחות המדהימים של הלוחמים, אשר גברו כנגד כל הסיכויים על רגעי האימה בצל מוות וטרור וגם לאחר מכן, התמודדו בעוז עם רגעי הכאב והשיקום והמשיכו קדימה, מתוך תחושת שליחות ואמונה בדרכם. סיפוריהם מלווים אותנו מידי יום, בכל אשר נעשה, באנו להקשיב, להוקיר ולחזק, ויצאנו מחוזקים מהדרך שבה הם בחרו להמשיך את חייהם, לא לוותר ולשאוף תמיד לסייע לזולת ולחברה הישראלית".

כהן, ציין כי: "רשת חוויות מובילה ערכים קהילתיים ורואה חשיבות עצומה בקיום הערב המרגש, ביכולת של הלוחמים לשתף אותנו בסיפורם ולהאיר לכולנו את הדרך. מדובר באנשים משכמם ומעלה, אשר בגופם ונפשם פועלים באופן מעורר השראה, מתוך תעצומות נפש וערכים של סולידריות, נחישות, אהבת הארץ והאדם וערבות הדדית. סיפוריהם הם נר לרגלנו בכל אשר ננחיל לדורות הבאים. אירועים מסוג זה הם המקום הטבעי של רשת חוויות ובהזדמנות זו אני רוצה להודות למירב אהרון, מנהלת חוויות שוויץ רחובות החדשה על הדחיפה, ההפקה וההוצאה לפועל של אירוע חשוב וערכי זה".

ביום ההוקרה הביאו את סיפורים שלושה פצועים. אל"מ שמואל שבח, אשר התגייס לגולני בשנת 1955, וסיים את הצבא כסמ"פ. כחצי שנה לאחר השחרור משירות סדיר הגיע כמתנדב לחיל הים לקורס חובלים ושם גוייס חזרה לשירות. בעקבות התקלות עם הסורים, הוא פעל לחילוץ ספינות דייגים ועל כך קיבל צל"ש. שבח הוא ממקימי שייטת 11- שייטת הנחיתה. במסגרת תפקידו כמפקד שייטת, התאמן בקישון וחלה במחלת הסרטן. הוא השתחרר מצה"ל בשנת 1971, הקים את חטיבת המילואים להבטחת בסיסי חיל הים – חטיבה 985 וכיום משמש כקונסול כבוד כללי של ניבריה בישראל.

רס"ן ויקטור ברנס, התגייס בשנת 1982 לאמ"ן ושירת בחיל המודיעין ביחידת עילית מסווגת ומבצעית. בשנת 1985 בעת מארב בעומק לבנון, נפצע במצב אנוש ונותח בשטח תחת אש האויב. הוא חולץ על ידי יחידת 669. כיום עוסק במתן הרצאות בנושאי טרור ואיסלם.

רס"ר יאיר אסולין, התגייס למשטרת ישראל בשנת 2011, לאחר שרות בחטיבת גבעתי. בשנת 2015, בעת צו חיפוש, הותקף ונפצע יחד עם חבריו לצוות על ידי מספר חשודים. לאחר סידרת ניתוחים הוכר כנכה צה"ל. כיום הוא חבר ומזכיר פורום נכי צה"ל הצעירים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *