לידיעת הטסים: אלו המדינות המסוכנות ביותר לתיירים בעולם

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

דוח חדש של הפורום הכלכלי העולמי(wef) חושף את מידת הסיכון לתיירים ב-136 מדינות. אז איפה ניצבת ישראל, מי השכנה שעוקפת אותנו בסיבוב ואיזו מדינה נחשבת למסוכנת ביותר בעולם?

תכננתם לנסוע לקולומביה? כדאי שתשקלו זאת שוב. לאחרונה פרסם הפורום הכלכלי העולמי (WEF) את הדוח השנתי בנושא נסיעות ותיירות, הטומן בחובו מידע על 136 מדינות בעולם. בין השאר, כולל הדוח נתונים על מידת הסיכון לתיירים באותן מדינות, כאשר עיקר הפרמטרים הם שכיחות מקרי האלימות הכללית לצד סיכוני טרור.

הדוח השנתי של הפורום העולמי בנושא נסיעות ותיירות אינו משקלל מקרים של עבירות קלות, אלא בעיקר מקרי אלימות פיזית לסוגיה: מקרי שוד מזוין, חטיפת תיירים, תקיפות מצד כנופיות רחוב, פגיעה בתיירים על רקע דתי ועוד. הציון שניתן לכל מדינה מצוי בטווח של 7-1 (1 הוא הציון הגרוע ביותר). מהנתונים עולה כי 5 המדינות המסוכנות ביותר לתיירים הן קולומביה, תימן, אל סלוודור, פקיסטאן וניגריה.
מהדוח עולה, כי ישראל ניצבת במקום ה-103 (מתוך 136), עם ציון של 4.6 (שיפור קל מהשנה שעברה). בדיקה מעמיקה של הדוח חושפת נתון מעניין בדבר מהימנותה של המשטרה הישראלית – כאן ישראל ניצבת במקום ה-42 (כאמור, מתוך 136 מדינות), עם ציון של 5.1 מתוך 7. עם זאת, הנתון שמוריד את הדירוג הכללי של ישראל הוא סכנת הטרור.
1 קולומביה
2. תימן
3. אל סלוודור
4. פקיסטאן
5. ניגריה
6. ונצואלה
7. מצרים
8. קניה
9. הונדורס
10. אוקראינה

10 המדינות הכי בטוחות לתיירים

1. פינלנד
2. איחוד האמירויות
3. איסלנד
4. עומאן
5. הונג קונג
6. סינגפור
7. נורבגיה
8. שוויץ
9. רואנדה
10. קטאר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *