לידיעת ציפי חוטובלי: הצעת חוק חדשה בכנסת-חובת דיווח של סגני שרים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ציפי חוטובלי

על רקע חזרתו של יעקב ליצמן לתפקיד שר הבריאות כסגן שר. מעלה ח”כ יעל כהן-פארן הצעת חוק -חובת דיווח. לטענתה כיום אין מחויבות כנגד סגני שרים לדווח,ובממשלה הנוכחית צריכה להיות חובת דיווח.”ח”כ ציפי חוטובלי כסגנית שר החוץ, כאשר אין שר חוץ במשרה מלאה והיא מרבה לנסוע בעולם ולייצג את ישראלים בפורומים בינלאומיים”.

יעל כהן-פארן תעלה היום (ד’) לקריאה טרומית את הצעת החוק שלה, שתחייב סגני שרים כמו תושבת רחובות ציפי חוטובלי, להתייצב לדווח על פעילותם בפני הציבור ובפני הכנסת. לדבריה, אין מחויבות כלשהי כיום על סגני שרים לדווח. “לא ייתכן, שתפקיד סגן שר שבו מכהנים נבחרי ציבור בתפקיד ממלכתי בכיר, יהיה פטור משקיפות ציבורית”.

הצעתה היא לתקן את סעיף 9 לחוק הממשלה, ולכלול חובת דיווח  אחת לשנה על פעילות סגן השר בפני אחת מוועדות הכנסת. לפי ההצעה, ועדת הכנסת תכריע לאיזה ועדה ידווח כל אחד מסגני השרים.

חשוב להדגיש, סגני שרים אינם מחויבים בדיווח או דין וחשבון על פעילותם המיניסטריאלית לאף אחד מהגורמים הפרלמנטרים וסדר היום של סגני השרים אינו חשוף.

כהן-פארן:” לא ייתכן כי תפקיד סגן השר יהיה פטור משקיפות ציבורית. אין שום מקום בעולם שבו תפקדי ממשלתי אטום בפני הציבור והכנסת לבקרה ופיקוח, זה עוול ציבורי והפרה של מערכת האיזונים והבלמים הדמוקרטית”.

בממשלה הנוכחית  מכהנים 9 סגני שרים. ח”כ ציפי חוטובלי כסגנית שר החוץ, כאשר אין שר חוץ במשרה מלאה והיא מרבה לנסוע בעולם ולייצג את ישראלים בפורומים בינלאומיים. יצחק כהן מש”ס מכהן כסגן שר במשרד האוצר, אלי בן דהן מהבית היהודי מכהן כסגן שר הבטחון, משולם נהרי מש”ס כסגן שר הפנים, יעקב ליצמן כסגן שר במשרד ראש הממשלה הממונה על תחום הבריאות, מאיר פרוש כסגן שר החינוך, ז׳קי לוי כסגן שר הבינוי והשיכון, ירון מזוז כסגן שר במשרד הגנת הסביבה, ומייקל אורן כסגן שר במשרד ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן