fbpx

ללא מתחרים! עודד עמרם בדרך לכבוש את המרחב בפעם השלישית

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עודד עמרם בדרך לכבוש את המרחב בפעם השלישית ושוב ללא מתחרים: " כל עוד אני כאן, לא אתן שאף עובדת או עובד יזרקו למעגל האבטלה".

 

עודד עמרם דוהר אל הקדנציה השלישית במרחב הסתדרות העובדים, לצד הצלחות רבות בארגון של עשרות ועדי עובדים אשר אמונים על עשרות אלפי עובדים במרחב. עמרם שהחל את דרכו בועד עובדי עיריית רחובות נזכר: " התחלתי כעובד מן המנין, במרוצת השנים התקדמתי ומוניתי למנהל מתנ"ס, לאורך כל השנים סייעתי לעמיתי לעבודה במתן זכויות העובד, נושא זכויות העובדים הוא נושא שתמיד דיבר אלי וענין אותי" מספר עמרם ומוסיף: " בשנות התשעים התבקשתי על ידי עובדי עיריית רחובות להתמודד לועד העובדים ונבחרתי. לאחר כמעט עשור נבחרתי לכהן ברוב קולות כיו"ר ועד עובדי עיריית רחובות".

רחמים מלול ועודד עמרם

בשנת 2012 סיים עמרם את תפקידו בעיריית רחובות ומשם הוא המשיך לדאוג לעובדים הפעם כיו"ר מרחב הסתדרות העובדים במרחב השפלה.

ארנון בר דוד ועודד עמרם צילום רחובות ניוז

"לאור ההצלחה שלי בעיריית רחובות שכידוע הוא אחד הארגונים המוצלחים המהווים מודל לועדים אחרים והיום מנהיג בחוכמה רבה את הוועד רמי מדהלה, הן למשל בהסכמי שכר, בתנאי העובדים ועוד. למעשה הצלחתי להביא להישיגים שכל הרשויות מתקנאים ולומדים מהם, השארתי ארגון יציב וחזק שימשיך את דרכי. עברתי אל מועצת הפועלים במרחב, ושכפלנו את ההצלחה מעירייית רחובות אל המרחב".

ועד עובדי עיריית רחובות עם עודד עמרם

למה אתה ממשיך בתחום העובדים?
" אני סוציאליסט! חברתי! וחברי ההסתדרות לא יהיו עוד שקופים. כל השנים אני מנהל מאבקים מול המעסיקים ולא פעם אחת הגעתי לבית דין לעבודה הארצי והכל למען זכויות העובדים".

תן דוגמא?
"למשל עובדי גלידות פלדמן, נפלה זכותי לאגד אותם, החתמתי את הבעלים על הסכם קיבוצי וכך מאות עובדים זכו להגנה ולזכויות נרחבות. כך גם את החברה לתרבות נופש וספורט ברחובות, את רשת חווית רחובות, הצלחנו לאגד, הקמנו ועד פורץ ובימים אלה אנחנו נמצאים לפני חתימה עם הסכם קיבוצי. טיפלנו ויישבנו הרבה סכסוכי עבודה בבית החולים קפלן  וועד העובדים של בית החולים נמצא איתי בקשר רציף עם ליוויו של יו"ר ארגון העובדים הארצי של קופת חולים כללית פרוספר בן חמו".

עודד עמרם עם פרוספר בן חמו

"השגנו יציבות בועד עובדי עיריית נס ציונה וזאת לאחר שלוש מערכות בחירות לוועד כיום קיימת מערכת יחסי עבודה תקינים בן העובדים וההנהלת העיר. במפעל אל אופ מקבוצת אלביט נסגר הסכם שכר בין וועד העובדים וההנהלה לשביעות רצונם של הצדדים. במכון הביולוגי בנס ציונה אנו לפני חתימת הסכם בליווי צמוד של עו"ד אהוד  סריפיאן (תושב העיר נס ציונה). ביקבי ברקן נחתם הסכם שכר שמיטיב עם העובדים והצמדה לעובדי חב' טמפו שהיא חברת האם של ברקן, צירפנו את חברת השמירה והנקיון צוות 3 המונה אלפי עובדים בהסכם שכר וצווי הרחבה ועוד כאלה וכאלה ועוד הדרך ארוכה".

עודד עמרם עם פרוספר בן חמו ומנו מעודד יו"ר ועד בית חולים קפלן

"לשמחתי במהלך כהונתי הצטרפו למרחב ההסתדרות עובדים רבים והקמנו התאגדיות חדשים. העובדים זוכים ליעוץ וליווי משפטי תוך הקפדה על שמירת זכויותיהם. הצלחנו לגרום ליחסי עבודה תקינים ובריאים בין המעסיקים לוועדי העובדים והיום כולם עובדים יחדיו בהרמוניה".

במה מסייעת ההסתדרות לעובדים?
"מעבר לדאגה על שמירת זכויות העובדים, ערכנו כנסים רבים, הועדים עברו השתלמויות וקיבלו כלים לניהול הועדים בצורה היעילה והטובה כך שהעובדים יזכו למירב הזכויות".

"במרחב יש 18 אנשי צוות מתוכם חמישה עורכי דין שמומחיותם הוא דיני עבודה והשאר אנשי איגודים מקצועיים בהנהגת הגב' תמי סעיד. הגדלנו את שעות קבלת הקהל של העובדים לכל יום. והרחבנו את השירותים לעובדים הפרטניים מול מעסיקיהם. כך שגם לעובדת משק בית יש בית".

תן לי עוד דוגמא להצלחה.
" שהגעתי לנהל את המרחב היו אלפים בודדים של עובדים כחברי הסתדרות, היום אנחנו מונים למעלה מעשרים אלף עובדים, בל נשכח את התקופה של כשנתיים תקופת הקורונה תקופה קשה מאד ואף עובד בהסכם הקיבוצי לא פוטר. הנוער העובד והלומד עזרו לנו בתקופת הקורונה עם הגמלאים על קשר יומיומי לכל מי שצריך להפיג את בדידותם וחסרונם. חידשנו את מועדון הליגה למקומות עבודה והגענו למצב שלצערי אין ביכולתנו למלא את כל הדרישות שהיו וזה עד שיבנו עוד אולמות ספורט, בהזדמנות זו נודה לכל ראשי הרשויות במרחב על הירתמות ושיתוף פעולה. הקמה וחיזוק גמלאי המרחב והכנת מועדון גמלאים בהנהלת סגן מנהל המרחב חיים חסקי והגב' אילנה שמעוני שעושים עבודה ברוכה. זה מעיד על הבעת אמון במרחב וכוחנו באחדותנו".

עודד עמרם וצוות המרחב עם ועד עיריית נס ציונה

 

"לא פעם נפגשנו עם עובדים שמצאו את עצמם חסרי אונים מול מעסיקיהם, ללא פרנסה, על כל אחד כזה לא ויתרנו, לעיתים עירבנו את בתי הדין והגענו עם העובדים יד ביד עד שהצלחנו להחזירם למעגל העבודה".

ארנון בר דוד, עודד עמרם ורמי מדהלה

לסיכום, מה החזון שלך?
" דרכנו עוד ארוכה, המלאכה מרובה, לאור המצב במשק לא אשקוט ולא אנוח לצד יו"ר ההסתדרות הארצי ארנון בר דוד לסיים את הסכם השכר במערכת החינוך, בקרב הסייעות, המזכירות ואבות הבית. היום כולם מבינים שהסייעות הן עמוד התווך במערכת החינוך ואי אפשר בלעדיהן. נמשיך להאבק עד לחתימת הסכם סופי גם בנושא העלאת שכר המינימום שיכבד את מעמדו של העובד, וקליטת בעלי מוגבלויות במקומות עבודה".

 

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: