לפני שאתם קונים ”הוברבורד” תקראו את סיפורו של אלון שריג מגבעת ברנר

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

רופאי קפלן ברחובות מתריעים: “רכיבה לא מבוקרת על ה’אובר בורד’ עלולה להביא לפגיעה גופנית משמעותית וסכנה באזור הכביש. לכן מומלץ על הגבלת גיל הרכיבה ומיגון מתאים במהלך הרכיבה”


אם המשפט ‘תקנו לי ‘הוברבורד’ נשמע לכם מוכר מאוד לאחרונה, תחשבו פעמיים:
במהלך חופשת הפסח הגיעו לחדר מיון ילדים במרכז הרפואי קפלן חמישה ילדים ובני נוער שנפלו במהלך רכיבה על ה’אובר בורד’, שניים מהם הועברו לחדר הניתוח לקיבוע שבר בשורש כף יד שמאל. אחד מהילדים שנותחו הוא אלון שריג מקיבוץ גבעת ברנר שנפל בחוזקה במהלך אחת מהרכיבות הראשונות יום לאחר רכישת הרכינוע ושבר את כף ידו. שלושת הילדים האחרים עברו תהליך החזרת השבר למיקומו המקורי ללא צורך בניתוח.
אלון, תלמיד כיתה ג’, שבין תחביביו רכיבה על סוסים וטיפוס קירות, רכב ביום שני, 17/4, ערב חג פסח שני, על הרכינוע החשמלי (”הוברבורד”) החדש שרכשו לו הוריו במהלך חג הפסח. “ראיתי ילדים ובני נוער ואפילו מבוגרים שרוכבים עליו והתלהבתי מאוד”, הוא סיפר. “יום אחרי שקנינו אותו רכבתי בשעות הבוקר מהבית של סבא וסבתא חזרה לבית שלי בתוך הקיבוץ יחד עם סבא וניסיתי לעבור גבעה קטנה ואז התהפכתי ונפלתי על היד”. סבו של אלון, שהיה לידו, הזעיק את אביו לירן שהגיע מיד למקום וראה שיש נזק לכף היד ובלי להתלבט לקח אותו לחדר מיון ילדים בקפלן. “הצוות הרפואי המעולה והמקצועי בקפלן זיהה מיד כי מדובר בשבר בכף היד שמחייב ניתוח שיקבע את העצם למקום”, הוא אמר. “הם הסבירו לנו לאורך כל הטיפול על מצב כף היד והרגיעו אותנו. הניתוח עבר בהצלחה”.

ד”ר שי מנדלר, אורתופד במרכז הרפואי קפלן, אשר ניתח את אלון אמר כי מיד עם הגעתו לחדר המיון הוא עבר בדיקות הדמיה שהעלו קיומו של שבר עם תזוזה של עצב שורש כף יד שמאל. “אלון הגיע מספר דקות לאחר הנפילה. הוא הוכנס לחדר הניתוח והצלחנו להחזיר תחת שיקוף בזמן אמת את השבר למקום ולקבע אותו עם מוטות מתכת שנועד לקבע את העצם”, הוא אמר. בעוד שבועיים יוצאו מוטות המתכת והוא יהיה מגובס לעוד ארבעה שבועות.

רופאי קפלן אמרו כי מדובר בתופעה הולכת ומתרחבת של ילדים המגיעים לחדר המיון עם חבלות ופציעות, וגם בני נוער ומבוגרים, לאחר שנפלו מהרכינוע החשמלי ונגרמים שברים בעיקר בגפיים עליונות אך גם בגפיים התחתונות. “רכיבה לא מבוקרת בעיקר בגילאים צעירים עלולה להביא לפגיעה גופנית משמעותית ואף חלילה לסכנת חיים, בטח אם מדובר ברכיבה באזור הכביש. לכן מומלץ על הגבלת גיל הרכיבה ומיגון מתאים במהלך הרכיבה”

אביו של אלון, לירן, אמר כי הוא רכב על המדרכה לאחר שרכב בשליטה מלאה ובבטחה בביתו. “הכלי נראה תמים למראה וידידותי למשתמש. יחד עם זאת, בדיעבד יכול להיות שנדרשו יותר שעות אימון בשטח סטרילי יחד עם מלווה”. אלון הוסיף כי רכיבה על סוסים בטוחה יותר, וכי ישוב לרכב על הרכינוע (אובר בורד) רק עם מיגון מתאים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן