לקראת מצעד הגאווה: המועמדים לראשות העיר מברכים ומזמינים את הציבור

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

לקראת מצעד הגאווה שייערך בשישי הבא: המועמדים לראשות העיר מברכים ומזמינים את הציבור. זהר בלום: "מאחל לנו להמשיך עם המסורת של המצעד". יניב מרקוביץ': "אני קורא לכם להשתתף במצעד". 

 

עברו שש שנים מאז מצעד הגאווה הראשון ברחובות. בשנים אלו הקהילה הגאה בעיר התגבשה, התפתחה ועשתה צעדים משמעותיים ומגוונים – הן במישור העירוני עם מענים חדשים כמו מינוי עו"ס להט"ב, הקצאת מקום לקבוצות "איגי", מינוי רכז לקהילה הגאה והקמת פורום להט"ב עירוני, והן במישור הקהילתי עם גיבוש קהילת "קוויר בעיר" וארועי הקהילה השונים, גדילת האחווה הגאה, קבוצות ההורים ועוד. בחודשים האחרונים מתכוננים פעילי ופעילות הקהילה למצעד הגאווה השישי ברחובות, המהווה נקודת שיא שנתית לקהילה ותומכיה.

המצעד יתקיים ב- 29.6, יום חמישי. רחבת ההתכנסות תפתח בשעה 17:00 בכניסה הדרומית לתחנת הרכבת, שם יהיו פינות ישיבה למשפחות, דוכן להכנת שלטים, דוכן צבעי פנים ועוד פעילויות. ב18:00 תתחיל הצעידה המשותפת לאורך רחוב הרצל, צפויים להיות בה גושים של ארגוני הקהילה הגאה ושל ארגונים חברתיים נוספים. ב18:30 יפתח מתחם הבמה המרכזית, עם דוכנים של ארגוני הקהילה ומגוון אמנים והופעות, בהרצל פינת אייזנברג. ב20:30 תחל אפטר פרטי בכניסה חופשית. את הפרטים המלאים ניתן למצוא באיוונט של המצעד – https://did.li/RehovotPride

במהלך השבועיים הקרובים יחולקו כ-500 דגלי גאווה לתושבי העיר, במטרה להגביר את הנראות הגאה בעיר, ולצבוע את המרפסות והרחובות בצבעי הגאווה. חלוקת הדגלים הודות לתמיכתו של חבר המועצה ד"ר אסף אל-בר ובשיתוף עם פעילי הקהילה המקומית "קוויר בעיר" ו"רחובות גאה". ביום שישי הקרוב יחולקו דגלים באירוע המאורגן על ידי חברות הקהילה הגאה וקהילות רבות נוספות ברחובות, במרכז קהילתי נווה יהודה בין 10:00 ל13:00. בנוסף, במהלך השבוע האחרון חולקו דגלי גאווה לברים ומסעדות על רחוב הרצל.

ארועים נוספים שיקדמו למצעד – זוהי השנה השניה בה יקיימו פעילות "קוויר בעיר" ארוע משפחות גאה לקראת המצעד, בו יוכלו הורים וילדים לדבר על קבלת השונה ועל הקהילה הגאה, להכין שלטים, להשתתף בהקראת סיפור ולהצטייד בדגלים ואביזרי גאווה. פעילי האחווה הגאה בפקולטה לחקלאות יקיימו החודש ארוע גאווה בקמפוס עם דוכנים שונים, מסיבת גאווה וארוע סטנד אפ בבר הטפטפת. בית התרבות "חבצלת" יארח את ההרכב המוזיקלי "Ain't no lady" של נעמה הכהן ותומר ביטן, שם ישירו את מילותיה של פאט פארקר, דמות היסטורית חשובה לקהילה הגאה. בפרטי כל הארועים אפשר להתעדכן בעמוד הפייסבוק "רחובות גאה".

חברת קוויר בעיר ופורום הלהט"ב העירוני, רותם ברק: "השנה יותר מתמיד נצעד יחד עבור הזכות שלנו ושל כל אישה ואדם לחיות בכבוד, עם החופש לבחור מי אנחנו ועם מי נחלוק את חיינו. כואב לי להיתקל שוב ושוב בביטויי להט"בופוביה ברחובות, העיר שבחרתי לבנות את חיי בה. ישנה התקדמות אבל הדרך עוד ארוכה. מצעד הגאווה הוא הדרך שלנו להראות שאנחנו עומדות יחד אל מול הלהט"בופוביה, לזכור את ההיסטורית המאבק ארוכת השנים של הקהילה שלנו, ולחגוג את השינויים והניצחונות שכבר התממשו".

מ"מ ראש העיר רחובות זהר בלום

זהר בלום, מ"מ רוה"ע ומחזיק תיק החינוך: "אני מאמין גדול בערכי השוויון, הליברליות והסובלנות. בעשור האחרון, הובלתי תכניות לימודיות ברוח רעיונות אלו במוסדות החינוך בעיר. אני מאחל לנו להמשיך עם המסורת של המצעד שבמרכזו עומדים מסרים של קבלה וכבוד הדדי ומקווה שיהיה לנו מצעד מהנה ובטוח לכלל המשתתפים".

יניב מרקוביץ סגן ראש העיר
יניב מרקוביץ סגן ראש העיר

יניב מרקוביץ׳, סגן רוה"ע: ״בכל שנה אני וחברתי לסיעה רוני באום מגיעים למצעד. ברחובות חיים צד לצד זה בהרמוניה, חילונים, דתיים, עולים חדשים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ועוד. אנחנו שואפים להיות עיר מובילה מהפן החברתי. אני קורא לכם להשתתף במצעד. השתתפות שהיא אמירה ברורה: רחובות היא עיר של חופש, סובלנות, הזדהות וקבלת האחר".

חבר המועצה אסף אל בר
חבר המועצה אסף אל בר

חבר המועצה ד"ר אסף אל-בר: "חודש הגאווה הוא חודש חשוב לכולנו. חודש לזכור את הגיוון ואת הרצון לתת תחושת חופש ובית בעיר שלנו לכל אדם באשר הוא אדם. בחודש הזה חשוב לנו ליצור כמה שיותר נראות גאה בעיר. יחד עם הפעילים והפעילות המדהימות ברחובות נמשיך להיאבק למען חופש ורווחה לכל אדם באשר הוא אדם".

איטל בציר אלשיך במצעד הגאווה 2022
איטל בציר אלשיך במצעד הגאווה 2022

חברת המועצה איטל בציר אלשיך: ״דווקא השנה על רקע ההפיכה השלטונית וגילויי גזענות, הומופביה ואלימות כלפי הקהילה הגאה, אני קוראת לראש העיר ולחבריי בגוש הליברלי לתת ביטוי במרחב הציבורי ולפרסם בשלטי חוצות את מצעד הגאווה שעד עכשיו לא פורסם בעיר, לא בדף הפייסבוק העירוני ולא באתר העירייה, דווקא היום חשוב לתלות שלטים לאורך כל רחוב הרצל כפי שנהוג בערים אחרות. כשהקיצונים בשלטון המרכזי מכבים את האור אנחנו נדליק את האור ונניף את דגל ישראל לצד דגל גאווה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *