לראשונה ברחובות: מיניבוס יעבוד בשבת ויאסוף את תושבי העיר לים ולמרכזי בילוי

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

לא מחכות לאף אחד: אחרי שהצעתה הורדה מסדר היום במועצה, ח״מ בציר אלשיך קובעת עובדה בשטח כך שמשבת הקרובה יוכלו תושבי העיר להגיע עד הים חינם.

(מיה גרין)

בישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר (30/7), הודיע ראש העיר כי הוא מוריד מסדר יום את הצעתה של ח״מ איטל בציר אלשיך, ולא מאפשר לקיים דיון עקרוני בנושא: תחבורה עירונית בסופ״ש. זאת חרף העובדה שסגני ראש העיר, מטעם הגוש הליברלי הודיעו בטרם הישיבה כי יתאחדו סביב ההצעה של אלשיך ויתמכו בה.

הצטרפות לשירות "שבוס" 👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/IVRxZFQpk4bIqvVriEy67h

הבוקר (רביעי), מודיעה ח״מ בציר אלשיך, כי היא אינה מחכה לאישור מאף גורם בראשות ובמועצת רחובות, ופנתה לשיתוף פעולה עם ״שבוס״ , מיזם תחבורתי פרטי, הפועל במספר ערים בסופ״ש, במטרה להפעיל תחבורה ציבורית כבר בשבת הקרובה (12/8) חינם מרחובות עד ל״יס פלאנט״ וחוף הים בראשל״צ. המיניבוס (עד 20 נוסעים) ייצא כל שעה עגולה משעה 9:00 ועד 16:00 (חזור מראשלצ)

לדברי ישי פולבמכר, מנכ״ל ״שבוס״: ״אנחנו מברכים את רחובות, ואת חברת המועצה איטל בציר אלשיך שבחרה להצטרף למיזם של ״שבוס״- תחבורה חברתית בשבת. תחבורה בשבת היא לא פריווילגיה, היא זכות יסוד של הציבור החופשי במדינת ישראל. אנחנו קוראים לרשויות מקומיות נוספות להצטרף למיזם, ולממשלת ישראל לאפשר לכל אחד ואחת במדינת להתנהל בשבת על פי צו מצפונו״.

מסלול תחנה הלוך מרחובות לראשל״צ: 1. רח׳ הרצל (סמי בורקס) 2. הרצל פינת הנשיא הראשון. 3. המדע / אחוזות הנשיא (יוספזון 6), 4. רחובות ההולנדית – הר הצופים. 5. מתחם יס פלאנט . 6. חוף הים ראשל״צ שד׳ רחבעם זאבי.
מסלול תחנה חזור מחוף הים ראשל״צ לרחובות: 1. חוף הים – שד׳ רחבעם זאבי . 2. יס פלאנט – מתחם . 3. רחובות ההולנדית – הר הצופים/ הר הנגב. 4. המדע / אחוזות הנשיא/ יעקב ברמן 5. הרב הרצוג- מול בית ספר בכור לוי . 6. הרצל – סמי בורקס

איטל בציר אלשיך צילום: גל חרמוני
איטל בציר אלשיך צילום: גל חרמוני

לדברי אלשיך: ״הגיע הזמן שבעיר שלנו לא יגבילו בשבת את חופש התנועה עבור הציבור החילוני והמסורתי, את החופש לנגישות תחבורתית, וגם לא את החופש לבחור בתחבורה ציבורית על פני רכב פרטי לטובת הסביבה. אלשיך מציינת מונה קהלים נוספים בעיר שיש להתחשב בהם ועבורם תחבורה ציבורית בשבת הוא צורך בסיסי: משפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן להחזיק רכב פרטי, בני נוער, בני הגיל השלישי, בעלי מוגבלויות ואנשים בלי רישיון נהיגה שתלויים באחרים״.

אלשיך מציינת כי מיזם ״שבוס״ בא לתת מענה לצורך אמיתי של הציבור. כרגע מדובר בפיילוט עד סוף אוגוסט. כדי להבטיח את המשכו יידרש הציבור לסייע במימון המונים. ״בטוחה שהתושבים יתמכו במיזם, יצביעו ברגליים ובידיים למען עיר חופשית יותר״

פאנל בנושא תחבורה ציבורית בסופ״ש בהרצל בר
הערב, יום ד׳ 9/8, 20:00 הציבור הרחב מוזמן לפאנל בנושא: תחבורה עירונית בסופ״שׁ, ב״הרצל בר״ (הרצל 209) בהשתתפות: גב׳ לורה ורטון – ח״מ מועצת עיריית ירושלים יו״ר ומובילת מיזם ״שבוס״, איתי סתת – מנהל המחלק הציבורית ב״ישראל חופשית״ ותני פרנק – מנהל מרכז ליהדות ומדינה מבית מכון הרטמן.

להצטרפות שירות השבוס👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/IVRxZFQpk4bIqvVriEy67h

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *