לרגל יום הגלאוקומה העולמי: צוות קפלן הגיע לקניון רחובות לבדוק עוברים ושבים לאיתור גלאוקומה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הגעתם לגיל 50 ? מומלץ מאוד להגיע להיבדק ובכך למנוע סיכוי לעיוורון.

לרגל יום הגלאוקומה העולמי יצא אתמול (שלישי) צוות יחידת הגלאוקומה במחלקת עיניים במרכז הרפואי ‘קפלן’ לקניון רחובות לערוך בדיקות לגילוי מוקדם של מחלת הגלאוקומה, אחת מהסיבות המובילות לעיוורון, של עשרות נבדקים. הפרויקט נעשה בשיתוף עמותת ‘לראות’. מספר נבדקים שנמצאו עם לחץ תוך עיני או עצבי ראיה חשודים נתבקשו להגיע לקפלן להמשך בדיקת עיניים יסודית במחלקת עיניים, בניהולה של פרופ’ חנה לייבה.

הצוות הרפואי של היחידה לטיפול בגלאוקומה במחלקת עיניים, ד”ר זיו רוטפילד והאחות איילה שלום, ערך בדיקות לעשרות עוברים ושבים שהגיעו לעמדת הבדיקה בקניון. הבדיקה כללה בדיקת לחץ תוך עיני ובדיקת עובי הקרנית, ואצל מספר נבדקים נמצאו ערכי לחץ תוך עיני גבוה ועצב ראיה חשוד לנזק גלאוקומטוטי.

ד”ר זיו רוטפילד, רופא עיניים בקפלן, הסביר כי יש חשיבות רבה לגלוי מוקדם של המחלה וניתן לעצור את התקדמותה ולמנוע עיוורון. “גלאוקומה הינה אחד מהגורמים המרכזיים לעיוורון בעולם ומאופיינת כנזק בלתי הפיך בעצב הראיה, וכתוצאה מכך לצמצום בשדה הראיה. הסיכויים לחלות במחלת הגלאוקומה עולים עם הגיל וחשוב לכל אדם שאין סיפור משפחתי של גלאוקומה – לעשות את בדיקת הגילוי המוקדם החל מגיל 50”, הוא מסביר, “ואם קיים סיפור משפחתי – החל מגיל 40” .
א
גורמי סיכון למחלה הנם לחץ תוך עיני, גיל מבוגר, קוצר ראיה (מיופיה), סיפור משפחתי של המחלה. “עם אבחון המחלה, ניתן טיפול שמטרתו למנוע אובדן ראיה. קיים טיפול תרופתי, טיפול בלייזר וטיפול כירורגי-ניתוחי. סוג הטיפול נקבע בכל מקרה פרטנית ומטופל במחלקת עיניים בקפלן”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן