מביאים כבוד לעיר! חמש משפחות מרחובות ייפגשו היום בהשבעת יקיריהם בכנסת ישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כבוד לעיר! חמש משפחות מהעיר רחובות יגיעו היום (שלישי) לכנסת ישראל להשתתף במעמד מרגש של השבעת יקיריהם לכנסת 21.

היום שלישי יושבעו ארבעה חברי כנסת המתגוררים בעיר רחובות והחמישי הוא חבר הכנסת המכהן עודד פורר שהעתיק לאחרונה את מגוריו ליישוב משמר דוד בשטח מועצה אזורית גזר.

ציפי חוטובלי.

הותיקה מבין כולם היא חברת הכנסת וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (41) שנבחרה לכנסת ה-18 ומכנהת בכנסת משנת משנת 2008, חוטובלי תחל עתה את הקדנציה הרביעית ברציפות בסיעת הליכוד. חוטובלי נולדה ברחובות, באזור מזרח העיר, לגבריאל ורוזיקו שעלו לישראל מגאורגיה הסובייטית. היא התחתנה עם המשפטן אור אלון ומתגוררת בעיר רחובות בה מגדלת את שלושת בנותיהן. חוטובלי למדה באולפנת בני עקיבא תל אביב ושירתה בשירות לאומי במשך שנתיים כמדריכה בבית הרב קוק וכשליחת הסוכנות היהודית באטלנטה. היא סיימה בהצטיינות תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר-אילן. התמחתה במשרדו של עורך הדין רם כספי. את התודעה הציבורית גרפה בהשתתפותה בפנל “מועצת החכמים” בעקבותיה קיבלה הצעה מראש הממשלה בנימין נתניהו להצטרף לשורות הליכוד.

עודד פורר

לעודד פורר בן 41 (ישראל ביתינו) תהיה זו הקדנציה השניה. פורר, בן למשפחת פורר הותקיה בעיר רחובות ובנו של ראש העיר לשעבר שוקי (יהושוע) פורר.

ביוגרפיהעריכה מתוך ויקפדיה “פורר נולד וגדל ברחובות. אביו, שוקי פורר, היה פוליטיקאימקומי ולימים נבחר לראשות העירייה. הוא התגייס לצה”ל ועבר קורס חובלים. בתפקידו האחרון כיהן כמפקד ספינתדבּוּר בפלגה 916. משרת במילואים בדרגת רס”ן. עם שחרורו מצה”ל עבד כיועץ פוליטי של שרת החינוך לימור לבנת, בין השנים 2001–2005, וכיהן כמזכיר המועצה הישראלית לתרבות ואמנות. בשנת 2005 הקים חברת ייעוץ בשם ‘סי אי או אסטרטגיה’. פורר הוא בוגר המרכז הבינתחומי הרצליה במשפטים וממשל ובעל תואר שני בתקשורת פוליטית, נשוי ואב לשלוש”. בשנה האחרונה העתיק את מגוריו לקיבוץ משמר דוד אך נותר בלב העניינים של הפוליטיקה המקומית ברחובות והריץ למועצת העיר את חברת המועצה עו”ד קארין ברגינסקי.

שלושה חברי כנסת חדשים מהעיר רחובות. 

עידית סילמן

הראשונה היא עידית סילמן (38) נשואה לשמוליק ולהם שלושה ילדים מתגוררים בשכונת מקוב.  סילמן ילידת העיר רחובות, למדה בבית ספר מעלות משולם,  באולפנת צפירה ובמכון וינגייט. בשירותה הצבאי הייתה מדריכת טיולים בבית ספר שדה שער הגיא. סילמן כיהנה במגוון תפקידים כיו”ר פורום הנשים וחברת המזכירות במפלגת הבית היהודי ופעילה חברתית בעיקר בהשבת גופתו של החייל החטוף הדר גולדין שנפל בקרב באזור רפיח באוגוסט 2014.  ב-21 בפברואר 2019 הודיעה מפלגת הבית היהודי שהיא מצרפת את עידית סילמן למקום השלישי ברשימתה במקום העיתונאית יפעת ארליך שפרשה. לאחר האיחוד עם מפלגות האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית ירד מקומה למקום השישי אולם לאחר פסילתו של מיכאל בן-ארי עלתה סילמן למקום החמישי.

ד”ר עופר כסיף (54) יכהן בכנסת הקרובה מטעם רשימות חד”ש תע”ל. כסיף יליד ראשון לציון, היום מתגורר במרכז העיר רחובות, הוא נשוי ואב לבן. כסיף שימש כמרצה בתחום ממשל ופוליטיקה במכינה האקדמית של האוניברסיטה העברית וכמורה מן החוץ במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית,  בנוסף שימש מרצה במכללה האקדמית תל אביב-יפו וכמרצה מן החוץ במחלקה למנהל ומדיניות ציבוריתבמכללת ספיר.

חבר הכנסת החמישי הוא גדי יברקן (37) מרשימת כחול לבן של בני גנץ ויאיר לפיד. יברקן נולד באתיופיה ועלה עם משפחתו ארצה בשנת 1991 ב”מבצע שלמה”. תחילה גרו בעיר טבריה, לאחר מכן במתחם הקרוואנים בחולדה ומשם עברו לשכונת מילצ’ן ברחובות עד היום. הוא למד בפנימייה במקווה ישראל לתעודת בגרות מלאה. בגיל 16 החל בפעילות בקהילה כרכז חונכות בפרויקט אח בוגר ברחובות. עם גיוסו הגיע לחטיבת גבעתי שם שירת בגדס”ר גבעתי. לאחר מכן עבר בהצלחה קורס קצינים ושירת כמפקד בגבעתי. השתחרר בדרגת סגן ושב לפנימייה בה למד כדי לשמש בתפקיד מדריך נוער. לאחר שחרורו למד משפטים לתואר ראשון במכללה למנהל. בשנת 2012 התמודד במשבצת העולים ברשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-19 בשנת 2013, הוביל את הרשימה האתיופית ‘אחדות’ לעיריית רחובות אך לא עבר את אחוז החסימה. היום הוא נבחר לכנסת ה-21 לאחר שהתמודד במקום ה-33 ברשימת כחול לבן.

להלן סדר יומם של חברי הכנסת

08:00-13:45: התרגשות ראשונה ב”כניסת ח”כים”: קבלת תעודת חבר כנסת רשמית מטעם ועדת הבחירות המרכזית, צילומים למזכרת.

13:45-14:45: התכנסות חברי הכנסת ובני משפחותיהם לכיבוד קל במרפסות טרקלין שאגאל.

15:00-15:45: טקס קבלת הפנים לנשיא המדינה ברחבת הכנסת (“רחבת וייל”). לראשונה בתולדות המשכן יקבל משמר הכבוד של משמר הכנסת את נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, באמצעות מצעד כבוד, על רקע מארש שתנגן תזמורת צה”ל. עוד ילוו את הנשיא שיירת אופנועים ופרשים על סוסים. יו”ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, יקבל את הנשיא. ברקע תשמיע תזמורת צה”ל תרועות חצוצרה ואת המנון המדינה. לאחר מכן, יונף נס הנשיא ואדלשטיין וריבלין יסקרו את משמר הכבוד. לבסוף יניח נשיא המדינה זר לרגלי הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל, המוצב ברחבת המשכן.

15:45-16:00: טקס חדש במבואת לשכת יושב ראש הכנסת: נשיא המדינה יחתום לראשונה ב”ספר הנשיאים”: ספר מיוחד, כרוך בהידור, בו יברכו מעתה נשיאי ישראל את חברי הכנסת לכבוד השבעתם.

16:00-17:00: ההשבעה במליאת הכנסת: בשעה 16:00 בדיוק תכריז מזכירת הכנסת: “כבוד הנשיא”. קהל המוזמנים המכובדים הרב יקום על רגליו, ויושמעו שלוש תרועות חצוצרה. נשיא המדינה יפתח את הישיבה, ויישא דברים. לאחר מכן יזמין את יו”ר הכנסת בפועל, יולי יואל אדלשטיין, להצהיר אמונים ויעביר לו את ניהול הישיבה. אדלשטיין יקרא בפני חברי הכנסת את נוסח הצהרת האמונים. לאחריו יקרא שדר הרדיו ערן אליקים את פרק קכ”ב מספר תהילים ויושמעו קטעים מההכרזה על הקמת מדינת ישראל בקולו של דוד בן גוריון. יו”ר הכנסת בפועל, אדלשטיין, יישא דברים, ואז יצהירו אמונים כל מאה ועשרים חברי הכנסת. הישיבה תינעל בשירת “התקווה”.
מיד לאחר מכן, תיפתח ישיבת כנסת רגילה. על סדר היום: בחירת יושב-ראש כנסת, בחירת הוועדה המסדרת.

17:15-18:00: הצילום המסורתי של ראשי הרשימות לכנסת והרמת כוסית, בטרקלין שאגאל: לאחר כניסה טקסית של נשיא המדינה, ראש הממשלה ורעייתו, יו”ר הכנסת בפועל ורעייתו ונשיאת בית המשפט העליון ובעלה, יוזמנו ראשי 11 הרשימות לצילום המסורתי על במת הטרקלין. לאחר מכן ישאו דברים יו”ר הכנסת בפועל יולי יואל אדלשטיין וראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך הטקס ישירו חברי הרכב “הפרויקט של רביבו” את השירים “ברכנו” ו”עושה שלום” (ללא מוסיקה, בשל ספירת העומר).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן