מגלים אוצרות בסוכת הנשיא

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
צילום ארכיון מאשתקד לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ומשרד ירושלים ומורשת מזמינים אתכם להתארח מחר(חמישי) בחג סוכות בסוכת הנשיא, עם מגוון פעילויות מיוחדות בנושא "ירושלים והמורשת" לכל המשפחה בין השעות 10:00-16:00.הכניסה חופשית

האירוע יתקיים ביום חמישי, (ג' של חוה"מ סוכות), ה-17 באוקוטובר 2019, בין השעות 10:00-16:00.(הכניסה מרחוב הנשיא 3, ירושלים). כאשר במהלך היום יצא הנשיא לפגוש את המבקרים. הכניסה חופשית.

אז מה מחכה לכם?

פעילויות משחק לכל המשפחה

 

סולמות וחבלים

היכנסו לנעליהם של עולי הרגל שעלו אל בית המקדש בירושלים והתמודדו בעצמכם עם האתגרים והמשימות שעמדו בפניהם בעת העתיקה.

פאזל תקופות

בתחנה זו תשתתף המשפחה כולה בסידור הסיפור בסדר הנכון, כדי לגלות את תמונת העיר ירושלים – מי היו שליטי העיר, שבנו והטביעו עליה את חותמם?

התנסות בשיטות בנייה קדומות

כיצד סיתתו את אבני הכותל? איך בנו את קשתות בתי העיר וכיצד חצבו את נקבת השילוח שבעיר דוד? כאן תוכלו להתנסות במלאכות בנייה קדומות ולגלות כיצד הכל התחיל!

התנסו בטכנולוגיה הלבישה המתקדמת בעולם!

כאן תתנסו ב- MyEye 2, טכנולוגיה שפותחה בירושלים ומעניקה עצמאות לעיוורים וללקויי ראייה, באמצעות מכשיר שמתחבר בקלות לכל משקפיים ומקריא טקסט, מזהה פרצופים, מוצרים, שטרות ועוד… 

 

קפיצה אל העבר – קרב דוד וגוליית-פעילות יצירה מרתקת לילדים, שבמסגרתה כל ילד יקבל מטבע ובעזרת עפרון יחרוט עליו את האיורים המעטרים את המטבע מימי מרד בר-כוכבא.המטבע המקורי עשוי כסף ומתוארך לשנה 133-134, שנתו השנייה של המרד. את המטבע תיקחו אתכם  הביתה למזכרת.

מטבעות בר כוכבא – פעילות יצירה לילדים-פעילות יצירה מרתקת לילדים, שבמסגרתה כל ילד יקבל מטבע ובעזרת עפרון יחרוט עליו את האיורים המעטרים את המטבע מימי מרד בר-כוכבא.המטבע המקורי עשוי כסף ומתוארך לשנה 133-134, שנתו השנייה של המרד. את המטבע תיקחו אתכם  הביתה למזכרת.

אוסף המכתבים הלאומי-יש לכם בבית מכתבים משפחתיים נוסטלגיים? הביאו אותם אתכם אל סוכת הנשיא וצרפו אותם לסיפורה של המדינה. אוסף המכתבים הלאומי "אוצרות", נולד מתוך הרצון לשמר את הסיפורים האישיים המרכיבים את הסיפור הישראלי, ולשתף אותם עם דור העתיד. 

במסגרת האירוע ייסרקו המכתבים (המקור יישאר בידיכם כמובן) ויתווספו לאתר האינטרנט של המיזם. בדרך זו יישמרו המכתבים לעד ויהפכו להיות חלק מהסיפור ההיסטורי המשותף שלנו.

בתחנה זו גם ימתין כתב חידה לילדים.

"אוצרות" הוא מיזם משותף למרכז זלמן שזר ולתכנית "ציוני דרך" במשרד ירושלים ומורשת.

  • יש להצטייד בתעודות זהות/ דרכון בלבד, לצורך זיהוי וכניסה לבית הנשיא.
  • לא תותר הכנסת כלי נשק (שימו לב: אין עמדת הפקדה במקום).
  • יש להימנע מלהגיע עם תיקים וחבילות.
  • האירוע מתקיים ברובו תחת כיפת השמיים, במקרה של מזג אוויר קיצוני – יש להתעדכן בתקשורת לגבי קיום האירוע.
  • מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית, לקבוצות מומלץ להגיע אחרי השעה 14:00.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *