מדעי הרפואה -קריית החינוך אורט רחובות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עיריית רחובות בשיתוף  קריית החינוך אורט רחובות  פותחות מגמת מצוינות מדעי הרפואה. תכנית הלימודים של המגמה הרפואית היא תכנית חדשנית תוך שיתוף פעולה עם המרכז הרפואי “קפלן” ברחובות. המגמה מיועדת לתלמידים בעלי יכולת לימודים גבוהה והישגים גבוהים המתעניינים בתחומי הבריאות הרפואה והמחקר ומאפשרת חוויה לימודית שיש בה התנסות אישית וקבוצתית

 מדעי הרפואה היא אחת התוכניות היוקרתיות והחדשניות המוצעות כיום לתלמידי התיכון והיא מאפשרת לתלמיד חווית למידה והתנסות המגבירה את המודעות לרפואה ומשפיעה על בוגריה כצרכני בריאות וחוקרים לעתיד. המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בתחומי הבריאות והרפואה וחושפת את תלמידי המגמה לעולם הרפואה ולמגוון מקצועות בריאות. המגמה פועלת בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי “קפלן”

הנושאים הנלמדים:

במגמה נלמדים תחומי בריאות תוך כדי עיסוק בשאלות ובעיות שפתרונן מבוסס על שילוב ידע מדעי ואמצעים מתקדמים. הלימודים במגמה, מגבירים את הבנת החשיבה של רפואה מונעת ומחנכת את בוגריה להיות צרכני בריאות משכילים.

במסגרת לימודי המגמה לומדים התלמידים מקצועות בתחום מדעי היסוד כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, אמבריולוגיה וגנטיקה לצד מקצועות קליניים כמו קרדיולוגיה, פולמונולוגיה והמטולוגיה בליווי סיורים ותצפיות במחלקות ביה”ח.

התלמידים עורכים סיורים במתקני בתי החולים, וכך פוגשים בהיבטים היישומים והמתקדמים של עולם הרפואה. הסיורים מאפשרים לתלמידים להיחשף לעבודה בבית החולים, לצוות בית החולים ולציוד מקצועי, וללמוד תחומים אלו לעומק.

הלימודים במגמה כוללים גם השתתפות בקורסים של מד”א והשתלבות במערך ההתנדבות של מד”א כאיש צוות באמבולנסים. מגע זה עם עולם הרפואה פותח לתלמידים אפשרות לבחור בהמשך לימודים אקדמיים במקצועות הבריאות השונים.

 מגמת מדעי הרפואה הינה מגמה טכנולוגית בהיקף של 15 יחידות לימוד:  

מקצוע מדעי – ביולוגיה או פיזיקה 5 יח”ל

מקצוע מוביל – מדעי הבריאות 5 יח”ל

מקצוע התמחות – פרויקט גמר מערכות רפואיות 5 יח”ל

 סה”כ: 15 יח”ל

 במבט לעתיד

 לבוגרי המגמה ניתנת העדפה בקבלה לחיל הרפואה ולעתודה צבאית במקצועות הבריאות.

תלמידי המגמה מקבלים הסמכה כמגישי עזרה ראשונה, הסמכה לעבודה עם רופא בתער”ן, הסמכה לעבודה על נט”ן (ניידת טיפול נמרץ). הסמכות אלו מאפשרות לתלמידים להיות חלק פעיל ממערך ההתנדבות בקהילה והעזרה לזולת.

תנאי קבלה

מתמטיקה 4/5 יח”ל

אנגלית 5 יח”ל

מדעים ציון – 85 ומעלה

זוהר בלום סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך דחף ופעל לפתיחת המגמה תוך יצירת שיח מול ביה”ח קפלן ומשרד החינוך.: “ מערכת החינוך העירונית שמה לה למטרה לטפח את המצוינות. פתיחת המגמה בשיתוף ביה”ח קפלן מאפשר לתלמידנו לרכוש ידע וחשיבה רפואית וללמד את תלמידנו להיות צרכני בריאות משכילים. המגמה הינה מגמת מצוינות טכנולוגית עם אופקים לאקדמיה. בלום מדגיש שתלמידי המגמה יתנדבו כמגישי עזרה ראשונה ויתרמו לקהילה . העיר רחובות תופרת “חליפה אישית” לכל תלמיד. פתיחת המגמה היוקרתית מהווה עוד נידבך בשאיפה למצוינות ולתרומה לקהילה”.    

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן