מה העלות של עורך דין ייפוי כוח מתמשך

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ofir

ofir

אין לדעת מה צופן העתיד, ועל אף שכעת אנו בריאים וצלולים בדעתנו, יכולה להגיע העת בה לא כך יהיה הדבר. בעת הזו, נזדקק לאדם שייקח חסות עלינו וידאג לעניינינו. בדיוק בשביל זה יש צורך לפנות לעורך דין ייפוי כוח מתמשך על מנת לערוך מסמך ייפוי כוח מתמשך.

הגדרתו של ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 לקבוע מי יטפל בענייניו הכספיים, הבריאותיים והאישיים וכיצד יעשה זאת, בעת שהממנה לא יוכל לעשות זאת בעצמו בשל זיקנה, מחלות זיקנה, מחלות נפשיות, או בקרות כל מאורע שהוא שימנה מן הממנה את צלילות הדעת וחוסר יכולת קבלת החלטות, בתנאי שהוא מבין את משמעויות המסמך ותוצאותיו. מי שרשאי לערוך מסמך זה הוא עורך דין ייפוי כוח מתמשך שעבר את ההסמכה המתאימה טעם האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, והוא רשום באתר לשכת עורכי הדין כעורך דין ייפוי כוח מתמשך מוסמך.

תהליך העבודה אל מול עורך דין ייפוי כוח מתמשך

לאחר שווידאנו כי עורך הדין אליו פנינו רשום באתר לשכת עורכי הדין, נוכל להיפגש עם עורך הדין באופן פרונטלי או לעשות את התהליך באופן מקוון. עורך דין ייפוי כוח מתמשך שעבר את ההסמכה המתאימה, ידע לשאול אותנו את השאלות שצריכות להישאל בעת מילוי מסמך מסוג זה. לאחר מכן יש למסור את המסמך לאפוטרופוס הכללי, וזה יכול להיעשות בשני אופנים:
1. מסירה מקוונת על ידי עורך הדין שערך את המסמך
2. מסירה פיזית שיכולה להיעשות רק על ידי התייצבותו של הממנה

 

העניינים בהם ניתן לטפל בייפוי כוח מתמשך

 העניינים המטופלים בייפוי כוח מתמשך מתחלקים לשלושה:

  1. ענייניו האישיים של הממנה – מקום מגורים, דאגה לאיכות חיים, תעסוקה, שיקום וכד’
  2. ענייניו הכספיים של הממנה – ניהול חשבון בנק, ניהול השקעות כספיות, ניהול נכסי נדל”ן וכד’
  3. ענייניו הרפואיים של הממנה – קבלת החלטות בעניינים רפואיים ואופני טיפול

תנאים אלו מתקיימים בהתאם להסכמה שנעשתה בשיקול דעת משותף בין ממנה ייפוי הכוח והמיופה.

 

ייפוי כוח מתמשך עלות

עורך דין ייפוי כח מתמשך עלות, משתנה ממשרד עורכי דין אחד למשנהו, והיא מושפעת מן המורכבות של עריכת המסמך בהתאם לנפשות הפועלות ולמקרה, ומן מספר שעות העבודה שנדרשו לעורך הדין על מנת להשלים את המסמך. המחיר יכול לנוע בין מאות שקלים לאלפי שקלים, וזה תלוי האם מדובר באדם ערירי, במצבו הבריאותי והנפשי, ובטיב היחסים בין הממנה לממונה.
לרוב האדם הממונה הוא בן משפחה קרוב: בעל, אישה, ילדים, נכדים, אחים, וישנה חשיבות גדולה לבחירת האדם שיטפל בענייניכם. יש צורך לבחור באדם אשר אתם סומכים עליו, ותדעו כי אכן יטפל בענייניכם בצורה הטובה ביותר.

תגובות

דילוג לתוכן